آموزش مراقبین سلامت و والدبن در زمینه احیای پایه کودک ضروری است

9 دی 1398
کارشناس برنامه کودکان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: احیای پایه کودکان با محوریت توانمندسازی پرسنل در زمینه احیای پایه کودک در شهرستان برگزارشد.

الهام غلامی نژاد افزود:  احياي قلبي ريوي(احیای پایه کودک )  يك مانور حيات بخش است كه به كمك آن تنفس و گردش خون فرد مصدوم حفظ مي شود تا از نرسيدن موادغذايي و اكسيژن به مغز او و مرگ مغزي در فرد جلوگيري شود.

غلامی نژاد بر لزوم اهمیت آموزش احیا پایه کودکان به منظور برخورداری از میزان بقا و بهبود کیفیت زندگی تاکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: اين مانور حياتي مي تواند بدون احتياج به هيچ وسيله اضافي نيز انجام گيرد و انجام صحيح و به موقع آن جان انسانهاي زيادي را از مرگ حتمي نجات بخشد .

وی  با بیان اینکه عملیات احیای قلبی ریوی سریع میتواند میزان بقای عمر ناشی از ایست قلبی را در کودکان بهبود بخشد،  گفت:  متاسفانه تعداد زیادی از کودکان در موقع نیاز ، احیای با کیفیت بالا را دریافت نمی کنند.

مربی پرستاری مرکز آموزش بهورزی شهرستان  دشتستان، زهرا هدایت  گفت  : عملیات احیا سریع و موثر توسط یک ناظر ( اعم از والدین ، مراقبین و یا هر فرد بزرگسال آموزش دیده حاضر در صحنه ) می تواند منجر به برگشت موفق خودبخودی گردش خون و زنده ماندن کودک آسیب دیده با وضعیت عصبی سالم گردد

زهرا هدایت  با بیان اینکه عملیات احیای قلبی ریوی سریع میتواند میزان بقای عمر ناشی از ایست قلبی را در کودکان بهبود بخشد  گفت:  متاسفانه تعداد زیادی از کودکان در موقع نیاز ، احیای با کیفیت بالا را دریافت نمی کنند.

هدایت تصریح کرد: انجام صحیح و به موقع عملیات احیاء ظرف مدت 4تا6 دقیقه از شروع علائم تهدید کننده ی حیات، با موفقیت و نجات جان بیماران همراه است.

وی همچنین گفت: با توجه به اینکه داشتن مهارت کافی احیاء پایه در کودکان و نوزادان موفقیت آمیز تر از افراد بزرگسال خواهد بود لذا آموزش و یادگیری احیاء نوزادان و کودکان بسیار ارزشمند است.

: در این کارگاه دو روزه اصول و قوانین احیاء، مفاهیم مرتبط با احیاء و ارائه مهارت احیاء به صورت تئوری و عملی با حضور  مراقبین سلامت شاغل در مراکز خدمات جامع سلامت توسط کارشناس برنامه کودکان ومربی پرستاری شبکه بهداشت و درمان دشتستان  مطرح شد.

 

انتهای پیام/ 3030/س.غ


کلمات کلیدی:
احیاء.پایه.کودکان     مراقبین.سلامت     الهام     .غلامی     نژاد     زهرا.هدایت    
   

تاریخ بروز رسانی:   15 دی 1398

تعداد بازدید:   ۳۲

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >