امسال؛
حیوان گزیدگی در دشتستان ۱۴ درصد کاهش‌یافته است

12 مهر 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: امسال حیوان گزیدگی در دشتستان ۱۴ درصد کاهش‌یافته است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، مهندس ماریا خویش دوست اظهار داشت: در شهرستان دشتستان موارد حیوان گزیدگی در شش‌ماهه اول امسال نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد کاهش‌یافته است که انتظار داریم این درصد تا پایان سال کاهش بیشتری داشته باشد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اضافه کرد: تمامی موارد حیوان گزیدگی چه اهلی و چه وحشی را باید مشکوک به هاری تلقی کرد و بیمار را باید فوراً تحت اقدامات پیشگیری قرارداد.
مهندس خویش دوست تصریح کرد: بر اساس آمارها و دفعات مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی، حیوان گزیدگی در مناطق بخش ارم و بوشکان، به دلیل وجود عشایر و لزوم نگهداری سگ، نسبت به دیگر نقاط شهرستان، موارد بیشتری اتفاق افتاده است.
وی گفت: از سال گذشته تاکنون کمیته‌های متعددی در خصوص کنترل و مبارزه با سگ‌های ولگرد و زنده گیری آنها با حضور فرماندار و رئیس شبکه بهداشت و شهرداران و روسای شورای و دهیاری‌ها تشکیل‌شده است که فعالیت‌های چشمگیری هم در این زمینه انجام‌شده است که امیدواریم در سال جدید در این زمینه پیشرفت‌های بهتری داشته باشیم.
مهندس خویش دوست اظهار داشت: مراقبین سلامت در زمینه پیشگیری از موارد هاری وظایف خود را باید به نحو مطلوبی انجام دهند که ضمن دادن آگاهی به عموم مردم، دامداران، کشاورزان و دانش‌آموزان و دیگر اقشار آسیب‌پذیر جامعه در زمینه واکسیناسیون موارد مشاهده‌شده و پیگیری موارد و گزارش‌های آنها مثل گذشته فعالیت‌های مذکور انجام تا شاهد مورد بیماری نباشیم.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان با اشاره به روند بیماری هاری در سطح جامعه گفت: سالانه مبالغ زیادی صرف خرید واکسن و سرم هاری برای درمان و پیشگیری می‌شود و با توجه به گران بودن آنها می‌تواند بار اقتصادی بر دولت داشته باشد و وظیفه همه نهادهای درگیر است که در خصوص راه‌های انتقال بیماری و درمان به‌موقع آن به مردم اطلاع‌رسانی کنند.

انتهای پیام/س.غ


کلمات کلیدی:
    حیوان‌گزیدگی     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   12 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۲۸

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >