به مناسبت هفته سلامت؛
کارگاه آموزشی با موضوع افسردگی در دشتستان برگزار شد

6 ارديبهشت 1396
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: به مناسبت هفته سلامت،‌ کارگاه آموزشی با موضوع افسردگی در دشتستان برگزار شد

ه گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، ماریا خویش دوست در حاشیه این کارگاه اظهار داشت: شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی دشتستان، کارگاه آموزشی در خصوص، افسردگی با حضور دانشجویان برگزار کرد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: یکی از اصلی‌ترین چالش‌های دنیا و جوامع بشری مبحث افسردگی است که باید با اجرای برنامه‌ها و سیاست‌گذاری‌های جدید  نسبت به کاهش آن در جامعه تلاش کنیم.
متخصص اعصاب و روان نیز در این کارگاه اظهار داشت: اختلالات روان‌پزشکی یک از شایع‌ترین و ناتوان‌کننده‌ترین بیماری‌ها محسوب می‌شود و آمارها نشان داده که شیوع اختلالات خلقی در دنیا  ۱۴.۶ درصد است.
دکتر نجاتی افزود: اگر فردی به مدت دو هفته در اکثر اوقات علائمی همچون عدم احساس لذت، احساس غم و خلق پایین ،خواب زیاد یا کم، اشتهای زیاد یا کم، بی‌قراری یا کندی حرکتی، احساس گناه و بی‌ارزشی و پوچی را داشته باشد باید به پزشک مراجعه کند.
متخصص اعصاب و روان اضافه کرد: ژنتیک، محیط و روان‌شناختی می‌توانند از عوامل مؤثر در بروز افسردگی باشند و افرادی که به پزشک مراجعه می‌کنند و تحت درمان قرار می‌گیرند و اگر دارو را بدون دستور پزشک قطع کنند باعث عود بیماری با شدت بیشتری خواهند بود.
وی گفت: عواملی، نظیر تغذیه، تحرک و خواب کافی، ارتباط اجتماعی، ترک دخانیات و مواد مخدر و همچنین کنترل استرس از راهکارهای پیشگیری و کنترل افسردگی محسوب می‌شوند.
نجاتی ادامه داد: وزارت بهداشت باید  پیشگیری را مبنای کاهش بیماری افسردگی قرار دهد و تمام  فعالیت‌های خود را  محور توسعه سلامت روان و جامعه سالم و پویا انجام دهد.
انتهای پیام/ س.غ 3030


کلمات کلیدی:
    هفته.سلامت     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان     معاون.بهداشتی        

تاریخ بروز رسانی:   6 ارديبهشت 1396

تعداد بازدید:   ۱۰

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >