جایزه مقاله برتر پانزدهمین همایش سم شناسی سراسری ایران در بخش غذا به یک دشتستانی رسید

2 بهمن 1398
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ، جایزه مقاله برتر پانزدهمین همایش سم شناسی سراسری ایران که در دانشکده داروسازی دانشگاه شهید بهشتی برگزار گردید؛ در بخش غذا به مهندس طاهره خلیفه، کارشناس ارشد علوم و صنایع غذایی آزمایشگاه مواد غذایی شبکه بهداشت و درمان دشتستان تعلق گرفت.

سکینه غلامی دویره گفت: مهندس طاهره خلیفه در مطالعه خود به بررسی خصوصیات  ترکیبی غذایی و دارویی جلبک سارگاسوم خلیج فارس پرداخته است.

جلبک سارگاسوم دارای ترکیبات بسیار مغذی می باشد که می تواند صنایع غذایی و دارویی و همچنین درمان بیماریها ازان استفاده کرد که باید یادآور شد استفاده از این  جلبک نیاز به مطالعات بیشتری توسط متخصصین در این زمینه دارد.

 این مطالعه به راهنمایی دکتر محبی پژوهشگر مرکز تحقیقات زیست فناوری دریایی خلیج فارس وابسته به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر انجام پذیرفته است.

با توجه به موقعیت جغرافیایی بوشهر و دارا بودن منابع غنی و ارزشمند دریایی و امکان تبدیل و بهره مندی از این منابع بی پایان در بسیاری از زمینه ها (دارو، غذا، درمان و صنایع مختلف) که خود در رفع بسیاری از نیاز های انسانی و اقتصادی کشور کمک شایانی است، . بنابراین انتظار می رود که تمرکز بیشتری بر مراکز پژوهشی تحقیقاتی و همچنین پرورش استعداد های بالقوه استان در این زمینه ها صورت پذیرد.

انتهای پیام/ 3030/س.غ

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 


کلمات کلیدی:
رتبه.برتر     دشتستان     مقاله.غذایی     طاهره.خلیفه     شبکه.بهداشت.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   2 بهمن 1398

تعداد بازدید:   ۳۴

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >