در نهمین روز از دهه مبارک فجر انجام گرفت:
افتتاح پروژه خانه بهداشت پلنگی در شهرستان دشتستان

26 بهمن 1398
در راستای اجرای طرح محرومیت زدایی دولت تدبیر وامید ، خانه بهداشت پلنگی از توابع بخش شبانکاره دشتستان در نهمین روز از دهه مبارک فجر با حضور فرماندار، مسئولین محلی و مدیران ادارات شهرستان دشتستان افتتاح و به بهره برداری رسید.

فرماندار شهرستان دشتستان، مهندس فتح اله نوروزی در مراسم افتتاح خانه بهداشت پلنگی گفت: یکی از رویکردهای اصلی دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت ، تقویت زیر ساختهای بهداشتی در مناطق کم برخوردار می باشد و این مهم به خوبی در این سالها رقم خورده است.
فتح اله نوروزی  بهداشت و سلامت را یکی از ارکان اصلی توسعه برشمرد و اظهار کرد:  از مهمترین شاخص های توسعه اجتماعی ،فرهنگی و اقتصادی هر کشوری ،شاخص های بهداشتی و امید به زندگی می باشد .
فرماندار دشتستان تصریح کرد: در تمامی کشورهای توسعه یافته دنیا در زمینه امید به زندگی اقدامات زیادی انجام شده است و تفاوت معنا داری بین کشورهای درحال توسعه و توسعه یافته می باشد ولی خوشبختانه کشور ما  در زمینه ارتقاء دانش و آگاهی بهداشتی عمومی مردم و همچنین پیشگیری از بیماریها، اقدامات بسیار خوبی در سطح کلان انجام شده است.
نوروزی  افزود: نقش بی بدیل دست اندرکاران خدمات بهداشتی در روستاها و شهرها برای آحاد مردم و خانواده ها در تحقق این شاخص ها بر هیچ کس پوشیده نیست.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ، ماریا خویش دوست گفت: شهرستان دشستان دارای 62 خانه بهداشت فعال می باشد که بیش از 95 در از خانه های بهداشت  میانگین طول عمر کمتر از 15 سال  هستند و در دو دوره دولت تدبیر و امید بیش از یک پنجم از خانه های بهداشت شهرستان  احداث و افتتاح شده اند.
ماریا خویش دوست افزود: آموزش و بهداشت دو مولفه  مهم  برای ایجاد پیشرفت و توسعه در  یک جامعه می باشد و با توسعه می توان به رشد و آبادانی  کشور کمک کرد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان،ماریا خویشدوست ، اظهار کرد:  خانه بهداشت روستای پلنگی  از توابع بخش شبانکاره و تحت پوشش مرکز خدمات جامع سلامت وحدتیه می باشد  که  با زیر بنا 85 مترمربع  و اعتبار 3 میلیارد ریال در راستای اجرای تفاهم‌نامه استانداری بوشهر با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی احداث و تجهیز شد و در دهه مبارک فجر افتتاح و به بهره برداری رسیده است.

انتهای پیام/ س.غ / 3030
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
افتتاح     خانه.بهداشت.پلنگی     ماریا.خویشدوست     فتح     اله.نوروزی     فرماندار    

تاریخ بروز رسانی:   26 بهمن 1398

تعداد بازدید:   ۳۰

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >