رئیس هیات پزشکی ورزشی استان بوشهر:
فقر حرکتی برای کارمندان موضوعی جدی ایست

12 دی 1397
رئیس هیات پزشکی ورزشی استان بوشهر، در جمع اعضای اندیشگاه سلامت شهرستان دشتستان گفت: زندگی کارمندی و ماشینی ، فعالیت‌های حرکتی روزمره را کاهش داده و برای جلوگیری از بروز بسیاری از بیماریها در تن و روح کارمندان، ورزش امری ضروری است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ،دکتر سودابه وحدت،  افزود:  فقر حرکتی برای کارمندان موضوعی جدی ایست و باید سازمان ها برای رشد خود به سلامت بدنه خود فکر کنند  و ورزش کارمندان، برای افزایش بهروه وری  سازمان آنقدر جدی ایست که گاهی توصیه میشود که در ساعات اداری ، کارمندان باید ۳۰ دقیقه ورزش اجباری داشته باشند.

وحدت  خاطر نشان کرد: اولین نتایج مهم ورزش ،ایجاد نشاط وسلامتی کارمندان است که باعث کاهش هزینه های درمانی می گردد.

وی تصریح کرد: از دیگر فواید ورزش کارمندان می توان به از بين بردن افسردگي‌های کارمندان که گاهی بخاطر محیط سازمان نیز میتواند باشد  ويا پيشگيري از به وجود آمدن اين نوع مشكلات در کارمندان بوده و نرمش هاي مداوم روزانه مي تواند انگيزه مضاعفي در افزايش اعتماد به نفس در کارمندان ایجاد کند و در نهایت باعث افزایش بهروری سازمان خواهد گردید.

دکتر سودابه وحدت با نشان اسلایدهایی به صورت عملی ، ورزشهایی برای کارمندان پشت میزنشین ارائه کرد و اهمیت تاین نوع ورزشها را برای کارمندان بیان کرد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، ماریا خویشدوست ، گفت: کم تحرکی یکی از اولویتها اصلی شهرستان می باشد که در مجمع سلامت شهرستان بری آن برنامه ریزی شده است و به صورت مستمر کلاسهای آموزشی توسط متخصصین و کارشناسان برای اعضای اندیشگاه سلامت در سظح شهرستان برگزار می گردد.

ماریا خویش دوست ، افزود: شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان  ورزش را یکی از برنامه ها و اولویتهای خود قرار داده است  و کارکنان این شبکه از سال گذشته تا کنون به صورت مستمر، سه بار در هفته ، پیاده روری به مدت نیم ساعت در اول صبح را انجام می دهند .

انتها ی پیام/ س.غ/3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید

https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
هیات.پزشکی.استان     سودابه.وحدت     ورزش.کم     تحرکی.کارمندان     شبکه.بهداشت.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   12 دی 1397

تعداد بازدید:   ۲۴

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >