رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
ارتقاء سطح آگاهی کشاورزان بهترین استراتژی در حوزه بهداشت کشاورزی می باشد

7 آذر 1397
رییس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دشتستان ،گفت: ارتقاء سطح اگاهی کشاورزان بهترین استراتژی و راهکار در حوزه بهداشت کشاورزی است

ماریا خویش دوست در کمیته بهداشت کشاورزی افزود: درمرحله اول بایستی برنامه ریزی مدونی جهت آموزش و ارتقاء سطح آگاهی کارکنان بخش کشاورزی و کشاورزان داشته باشیم.     
وی با اشاره به اینکه بیماریهای شغلی یکی از دغدغه های بخش کشارزی است بیان داشت: ارائه راهکارهای تخصصی در این حوزه،گروهی و تیمی عمل کردن ادارات درگیر در این حوزه و شناسایی کارگاههای کشاورزی در شهرستان از جمله راهکارهای ارتقاء سلامت کشاورزان است. 
 
رییس شبکه بهداشت دشتستان ، خواستار بررسی برنامه ها در کارگروههای تخصصی و شناسایی نقاط ضعف و قوت برنامه و ارائه آن در جلسه بعدی کمیته بهداشت کشاورزی شد.

خویش دوست اظهار داشت : پسماند کشاورزی نظیر مواد پلاستیکی و ظروف سموم کشاورزی مورد استفاده در مزارع بایدبا کمک اداره جهاد کشاورزی و سازمان محیط زیست  ساماندهی شود و کشاورزان با عوامل زیان آور محیط کار و همچنین مصرف کنندگان محصولات کشاورزی  آشنا شوند.         
معاون پشتیبانی  جهاد کشاورزی شهرستان دشتستان، مهندس محمدامین جلالی، در این نشست گفت: یکی از مخاطراتی که سلامت افراد شاغل در بخش کشاورزی را تهدید می کند عدم توجه به مقوله بهداشت کشاورزی است.
مهندس جلالی افزود: کشت سیفی جات،گلخانه ها، دامداریهای سنتی و مرغداریها از جمله مکانهایی هستند که از سموم دفع آفات و داروها استفاده می کنند.    
وی تصریح کرد: عدم توجه به بهداشت و نحوه صحیح مصرف سموم و داروها می تواند سلامت کارگران را به خطر اندازد.           
مهاون اداره جهاد کشاورزی دشتستان ،خواستار توجه بیشتر به دامداریهای سنتی و آموزش و افزایش آگاهی دامداران شد.

کارشناس اداره دامپزشکی  دشتستان،  نیزخواستار برگزاری کلاسهای آموزشی ترویج کشاورزی برای دامداران روستایی  و عشایر درخصوص اثرات سموم و آفت کش ها شد.  
کارشناس بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت ودرمان دشتستان، مهندس مهرداد ظاهری ، درادامه این نشست مطالبی در خصوص بهداشت کشاورزی و اهمیت آن عنوان کرد.        
کمیته بهداشت کشاورزی با حضور رییس شبکه،مدیر جهاد کشاورزی و نمایندگانی ،دامپزشکی و منابع طبیعی، کارشناس بهداشت حرفه ای در دفتر سرپرستی شبکه بهداشت و درمان دشتستان  برگزار شد.  

انتها ی پیام/ س.غ/3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید

https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
کمیته     .بهداشت.کشاورزی     دامپزشکی     رییس.شبکه.دشتستان     ماریا.خویشدوست    

تاریخ بروز رسانی:   7 آذر 1397

تعداد بازدید:   ۱۶

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >