رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان ازارائه خدمات بهداشتی ودرمانی به عشایر دردشتستان خبر داد

18 آذر 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ،خبر از ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به عشایر 12 منطقه عشایر نشین دشتستان توسط 12 تیم سلامت داد

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ،ماریا خویش دوست گفت: سرشماری از جمعیت عشایر نشین شهرستان از یکم آذر شروع شده و تا پانزده آذر ماه ادامه دارد و نتایج سرشماری و مراقبتهای بهداشتی به معاونت بهداشتی ارسال خواهد شد.

 ماریا خویش دوست افزود: هر ساله با شروع فصل پاییز ، جمعیت عشایر نشین در 12 منطقه شهرستان سکنی می گیرند و تا پایان اردیبهشت ماه در این مناطق می باشند  که شبکه بهداشت و درمان شهرستان  در اولین اقدام ، با اعزام تیم های سلامت ، سرشماری ومراقبتهای بهداشتی  گروه های سنی عشایر را انجام میدهند.

وی خاطر نشان کرد:  جمعیت عشایر نشین ما در هر منطقه تحت پوشش یک مرکز خدمات جامع سلامت می باشد که تیم های سلامت این مراکز در قالب (پزشک،مامای پزشک خانواده،کارشناس مبارزه با بیماریها ،کارشناس سلامت خانواده و دارویار ) وکلینیک سیار دندانپزشکی  به صورت هفتگی و با هماهنگی امور عشایر به این مناطق اعزام و تمامی خدمات نوین سلامت را به تمامی گروه های سنی مختلف ارائه می دهند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان،رسیدگی و کنترل بهداشتی آب منطقه عشایر نشین (کلرزنی و توزیع کلر) و دفع صحیح بهداشتی زباله را در کنار دیگر خدمات و مراقبتهای بهداشتی بسیار مهم عنوان کرد.

ماریا خویش دوست تصریح کرد: انتظارمیرود بر اساس سرشماری تیم های سلامت ، جمعیت امسال عشایرنشینان در مناطق شهرستان بالغ بر سه هزار نفر شود.

انتهای پیام/ 3030/س.غ

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید

https://telegram.me/bpumspublicrelation

 


کلمات کلیدی:
خدمات.عشایر.دشتستان     مراقبین.سلامت     ماریا.خویشدوست     سرشماری    

تاریخ بروز رسانی:   18 آذر 1397

تعداد بازدید:   ۱۱

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >