رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان :
برای کاهش آسیب‌های اجتماعی باید مهارت‌های زندگی را به دانش آموزان آموخت

13 آبان 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: یکی از خدمات واحد سلامت روان، آموزش مهارت زندگی به دانش آموزان ، بویژه مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم می باشد .

ماریا خویش دوست افزود ، کودکان و نوجوان از گروه های هدف ما در این برنامه می باشند    و این گروه  جهت  افزایش توانیهای روانی اجتماعی برای مقابله با کشمکشهای زندگی وسازگاری موثر  آموزش می بینند  .

خویش دوست اظهار داشت : کارشناسان سلامت روان  شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان،  با شروع سال تحصیلی آموزش های  خود در را  زمینه کسب  مهارتهای اساسی  خود آگاهی ، توانایی برقراری روابط بین فردی مثبت وتوانایی مقابله با هیجانات منفی واسترس آموزش را به دانش اموزان ارائه می کنند.

 وی تاکید کرد: نقش آموزش آموزش و پرورش در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیار موثر  است  تا با  ایجاد فضایی شاد و افزایش مداخلات بهنگام برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی،  دانش اموزان احساس ارزشمند تری داشته باشند.

کارشناس  سلامت روان شبکه بهداشت دشتستان، فاطمه  مددی اظهار کرد : دانش آموزان با یاد گیری این مهارتها ،  آمادگی لازم برای مقابله با مسائل زندگی بطور موثرتری  کسب و توانمند میشوند  و از نگاه دیگر،  آموزش مهارتهای زندگی به  دانش آموزان، ارزش ها ونگرش ها را به توانیهای با لفعل تبدیل کند .

مددی نتایج برنامه آموزش مهارتهای زندگی به دانش آموزان را،  تغییر نگرش،  کسب مهارتها ورشد توانائیها ، تغییر در تمایلا رفتاری ،رشد عزت نفس واعتماد به نفس وسایر شاخص های بهداشت روانی  بیان کرد.

گفتنی است ، آموزش مهارتهای زندگی به دانش آموزان در مدارس شهرستان ،  طبق برنامه زمانبندی شده و بیشتر  در مناطقی که دسترسی کمتری به کارشناس سلامت روان دارند  ، اجرایی شده است

انتها ی پیام/ س.غ/3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید

https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
مهارتهای.زندگی     مدارس.دشتستان     متوسطه     ماریا.خویشدوست     فاطمه.مددی     شبکه.بهداشت.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   13 آبان 1397

تعداد بازدید:   ۱۲

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >