رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:سازمان های مردم نهاد نقش مهمی در اجتماعی کردن سلامت دارند

25 آذر 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در جمع اعضای سازمانهای مردم نهاد شهرستان گفت: اجتماعی کردن سلامت یکی از برنامه‌های اصلی وزارت بهداشت است و در راستای تحقق این برنامه سازمان های مردم نهاد نقش مهمی در اجتماعی کردن سلامت دارند .

ماریا خویش دوست افزود: در مجمع سلامت شهرستان تدوین کردیم که باید  زمینه ایجاد مشارکت سمن ها در برنامه های مختلف حوزه سلامت بر اساس سطوح پیشگیری در نظام سلامت را ایجاد کنیم و با فراخوان نیروهای متخصص و دوردیده حوزه بهداشت ودرمان سمن های سلامت در شهرستان تشکیل شود.

خویش دوست بیان کرد: همانگونه که حق هرانسانی است که بدون تحمل رنج مالی خدمات بهداشتی لازم و با کیفیت ، بویژه خدماتی که به مهمترین علل بیماری ومرگ مربوط می شود را در هر زمان وهر مکانی که به آنها نیاز دارند را دریافت نماید ، متعاقبا"مشارکت در امر سلامت بعنوان اساس یک زندگی مولد ،تکلیفی است  که بر دوش یکایک انسان ها گذاشته شده است.

وی با اشاره به ضرورت اجتماعی شدن سلامت، اظهار داشت: مشارکت همگانی و بین‌بخشی دو مبحث مهم در راستای اجتماعی شدن سلامت و کاهش مشکلات سلامت مردم هستند و همه نهادها و سازمان نقش اساسی در ارتقای شاخص های سلامت دارند

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با بیان اینکه معضل های سلامت محور زیادی وجود دارد، گفت: فعالیت سازمان های مردم نهاد علاوه بر چاره اندیشی و حل این معضلات موجب نهادینه شدن فرهنگ کار اجتماعی در جامعه خواهد شد و این خود از جمله مهمترین دستاورد های فعالیت این سازمان ها است.

وی اظهار امیدواری کرد که با استفاده از ظرفیت های خوب سازمان های مردم نهاد و خیرین نیکوکار بتوانیم در فرهنگ سازی و ارتقاء سطح سلامت شهرستان موفق باشیم.

ماریا خویش دوست افزود: فعالیت سمن‌ها، باید داوطلبانه باشد و سمن‌ها نهادهای مردمی‌هستند که با فعالیت در حوزه های مختلف  می توانند مانند پلی بین مردم و مسئولین باشند و مشکلات مردم را بخصوص مشکلات حیطه بهداشت و درمان را به گوش مسئولین برسانند .

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: در شهرستان دشتستان در حدود 10 سازمان مردم نهاد در حوزه های مختلف که وجود دارد که در راستای فرهنگ سازی اجتماعی فعالیت می کنندکه  دو سازمان مردم نهاد در حوزه سلامت ( سرطان و کلیه ) در راستای تامین هزینه های دارو و آموزش به بیماران فعالیتهای بسیار خوبی دارند.

 

انتهای پیام/ 3030/س.غ

 

 

 


کلمات کلیدی:
سازمان.مردم.نهاد     شهرستان.دشتستان     ماریا.خویشدوست     رییس.شبکه.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   25 آذر 1398

تعداد بازدید:   ۲۷

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >