رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان :
یکی از نتایج مهم ورزش ایجاد نشاط وسلامتی کارمندان است

25 مهر 1397
هفته تربیت بدنی همه ساله از 26 مهر تا دوم آبان به منظور آشنایی جامعه با اهمیت و اثرات کاربرد ورزش در زندگی فردی و اجتماعی، اشاعه و توسعه و ترویج ورزش در خانه و خانواده و هدایت و ارشاد جامعه به ورزش های همگانی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ، به مناسبت فرا رسیدن هفته تربیت بدنی 26 مهر ماه ، کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان به مناسبت این روز، در محل پارک لاله شهر برازجان به صورت دسته جمعی به انجام حرکات ورزشی پرداختند.

رییس شبکه بهداشت و درذمان شهرستان دشتستان ، ماریا خویش دوست  عنوان کرد : یکی از مشکلات اصلی جوامع اجتماعی امروزی،بخصوص قشر کارمند ، کم بودن تحرک بدنی می باشد که این موضوع باعث گردیده است که بیماریهای زمینه ای مانند دیابت ،چربی و بیماریهای قلبی و عروقی نسبت به زمانهای قبل بیشتر شود.

ماریا خویش دوست افزود: اکنون بر کسی پوشیده نیست که ورزش و علی الخصوص ورزش پیاده روی و حرکات منظم ورزشی  تاثیر بسیار شگرف در حفظ سلامت و پویایی جوامع اجتماعی امروزی می تواند داشته باشد.

وی همچنین اظهار داشت: ورزش، همان طور که بر جسم آدمی تأثیر می گذارد، بر روح و روان او هم تأثیر دارد. یکی از نتایج مفید ورزش بر روی شخصیت افراد، افزایش اعتماد به نفس است.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: بر اساس  کمیته ارتقای سلامت سازمانی که جز برنامه های خودمراقبتی می باشد ، کم تحرکی و تغذیه نامناسب از عمده مشکلات کارکنان شبکه بهداشت و درمان بوده که طبق برنامه ریزی از سال گذشته ، تمامی کارکنان ستادی در 3 بار درطول هفته صبح روزهای زوج در جاده سلامت شهر برازجان ، پیاده روی انجام میدهند كه عمده‌ترين ثمره آن دست‌يابي به سلامت جسماني ورواني مي باشد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: یکی از نتایج مهم ورزش ایجاد نشاط وسلامتی کارمندان است که باعث کاهش هزینه های درمانی ذیریط می گردد واز دیگر فواید ورزش کارمندان می توان به از بين بردن افسردگي‌ها ويا پيشگيري از به وجود آمدن اين نوع مشكلات بوده و نرمش هاي مداوم روزانه مي تواند انگيزه مضاعفي در افزايش اعتماد به نفس، ايجادآرامش، تقويت احساسات، كاهش اضطراب، افسردگي، فشارهاي رواني، تنظيم وتعديل ميزان استرس باشد که بر افزایش سرعت و دقت کارمندان سالم در انجام کارها موثر است و در نهایت باعث افزایش بهروری سازمان خواهد شد

.گفتنی است، برگزاری ورزش صبحگاهی با حضور پرشور کارکنان شبکه بهداشت و درمان دشتستان در محل پارک لاله برگزار و پس از آن با صرف صبحانه سالم پایان یافت.

 

انتها ی پیام/ س.غ/3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید

https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
هفته.تربیت.بدنی     ورزش.همگانی     تحرک     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   25 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱۳

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >