رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ،


استفاده از آب های تصفیه شده به دلیل کاهش املاح در دراز مدت مناسب نیست

17 ارديبهشت 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در خصوص سلامت آب برازجان گفت: به منظور سنجش کیفیت آب دو استاندارد وجود داشته که یکی استاندارد حداکثر مجاز(استاندارد بهداشتی) بوده که شاخص های فیزیکی، شیمیایی و میکروبی در نظر گرفته می شود.

ماریا خویش دوست افزود: استاندارد دوم نیز حداکثر مطلوب(زیبا شناختی) بوده اما ملاک ارزیابی آب برای شبکه بهداشت، استاندارد حداکثر مجاز می باشد.

خویش دوست  با اشاره به این که در بحث استاندارد آب، استاندارد حداکثر مجاز اجباری بوده تا مشخص کننده سالم بودن آب باشد، اضافه کرد: آب شهر برازجان استاندارد حداکثر مجاز اجباری را داشته و سالم است.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: اگر استاندارد آب شرب از حد استانداردهای مجاز عبور و متغیرهای آب افزایش پیدا کند، بلافاصله شبکه بهداشت باید با فرمانداری، و اداره آب مکاتبه داشته و تا رفع مشکل ، پیگیری لازم  انجام میشود و مردم هیچ گونه نگرانی در خصوص عدم استاندارد آب شرب نداشته باشند.

خویش دوست ضمن بیان این که استاندارد دوم (حداکثر مطلوب) در هیچ جای دنیا اجباری نبوده، اظهار داشت: بستگی به ذاعقه مردم داشته و با تغییر ضاعقه مردم به دلیل استفاده از آب تصفیه، دیگر آب لوله کشی شهر پذیرفته نمی شود.

وی تصریح کرد: املاح آب تصفیه شده با دستگاه های تصفیه خانگی بسیار کاهش یافته و برای سلامتی مردم در دراز مدت مناسب نیست.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بیان کرد: استفاده از آب تصفیه شده در دراز مدت باعث کاهش کلسیم و منیزیم شده و شاهد افزایش پوکی استخوان و بیماری های قلبی و عروقی خواهیم بود.

خویش دوست افزود: در حال حاظر بهترین پیشنهاد برای استفاده از آب به منظور شرب، مخلوط کردن آب تصفیه شده و آب لوله کشی شهر می باشد.

وی ضمن بیان این که شبکه بهداشت آمادگی پاسخگویی به سوالات مردمی در خصوص وضعیت کیفیت آب را دارد، خاطرنشان کرد: بهترین روش برای سالم سازی آب و مطلوب کردن آن، جوشاندن آب لوله کشی شهری می باشد.

.

 

انتهای پیام/ س.غ- 3030

 

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
آب.دشتستان     استاندارد.میکروبی     ماریا.خویشدوست     رییسوشبکه.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   17 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۱۱

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >