سامانه مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی در شهرستان دشتستان راه اندازی شد

2 مهر 1398
رییس شبکه بهداشت درمان شهرستان دشتستان از راه اندازی سامانه آزمایشگاهی Lims (سامانه مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی ) در آزمایشگاه کنترل مواد غذایی و بهداشتی شهرستان دشتستان خبر داد .

ماریا خویش دوست در گفتگوی با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: استفاده از مجموعه‌های نرم‌افزاری مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی (LIMS)، راهکاری مناسبی برای ساماندهی و مدیریت گردش اطلاعات در آزمایشگاه‌ها است.

خویش دوست افزود: آزمایشگاه کنترل مواد غذایی و بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در راستای طرح تحول نظام سلامت اقدام به راه اندازی و عملیاتي سازي شبکه ملي آزمايشگاهي سازمان غذا و دارو کرده است.

وی تصریح کرد: با راه اندازي سامانه Lims کلیه تعاملات آزمایشگاهی ما با  سازمان ها ، ارگان ها ی و واحد های تولیدی مربوطه به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: مدیریت فرایندهای آزمایشگاهی مانند فرایند انجام آزمون (از پذیرش نمونه از مشتری، بررسی فنی، توزیع نمونه و انجام آزمون، تا ارایه نتایج به مشتری) فرایندهای مدیریت کیفیت، فرایندهای انبارش نمونه‌ها و همچنین فرایندهای پشتیبانی و نگهداری و تعمیرات از جمله توانمندی‌های این دسته از نرم‌افزارها است.

ماریا خویش دوست همچنین گفت: امکانات اصلی سیستم های LIMS (سامانه مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی) را می توان در چند فرآیند اصلی آزمایشگاهی خلاصه نمود که در تمامی سیستم های مدیریت آزمایشگاهی می بایست در نظر گرفته شوند که از مهمترین این فرایندها به دریافت نمونه و ثبت سابقه سفارش ، امکان محول نمودن آزمایش مربوط به یک نمونه به پرسنل آزمایشگاه ، پیگیری رویداد هایی که برای نمونه در طول فرآیند ارزیابی روی می دهد ، امکان نظارت و کنترل کیفیت نتایج آزمایشات و تجهیزات آزمایشگاهی ،  نگهداری و ذخیره سازی داده های مربوط به نمونه های آزمایشگاهی

امکان گزارش گیری از اطلاعات مربوط به نمونه جهت تحلیل ها و ارزیابی های آتی می توان اشاره کرد.

 

 

  انتهای پیام/ س.غ-3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
راه     اندازی     سامانه.اطلاعات.آزمایشگاهی     آزمایشگاه.مواد.غذایی     شبکه.بهداشت.دشتستان     ماریا.خویش    
دوست    

تاریخ بروز رسانی:   2 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۷

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >