سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
با اجرای طرح مدارس مروج سلامت، می‌خواهیم نسلی مسئولیت‌پذیر و سالم پرورش دهیم

25 آذر 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: با اجرای طرح مدارس مروج سلامت، می‌خواهیم نسلی مسئولیت‌پذیر و سالم پرورش دهیم.

مهندس ماریا خویش دوست در خصوص مدارس مروج سلامت افزود: این برنامه نظام هدفمندی برای ارتقای سلامت است که منجر به افزایش ظرفیت‌ها، توانمندسازی مردم و دانش آموزان برای سالم زندگی کردن می‌شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: دانش‌آموزان با اجرای این برنامه می‌آموزند در فعالیت‌های اجتماعی شرکت کنند و احساس همبستگی و تعلق اجتماعی داشته باشند و همچنین اعتمادبه‌نفس آنها نیز افزایش پیدا می‌کند، درنتیجه نسلی مسئولیت‌پذیر و سالم ازنظر جسمی و روحی خواهند شد.
مهندس خویش دوست تصریح کرد: طبق این طرح در سال تحصیلی جدید، تمام مدارس ابتدایی دولتی و مدارس شبانه‌روزی شهرستان دشتستان که مجموعاً 57 مدرسه می‌باشند مجری طرح خواهند بود و در ابتدای طرح، چک‌لیست ممیزی داخلی جهت خودارزیابی خود مدرسه به مدیران مدارس داده می‌شود.
وی افزود: بعد از خودارزیابی توسط مدیران، در فاصله زمانی یک تا سه‌ماهه فرصت دارند که نواقصات خود را رفع نمایند و کارشناسان و مراقبین سلامت جهت بررسی و پیگیری نواقص به مدارس خواهند رفت و امتیاز خواهند گرفت و مدارسی که بالاتر از 55 امتیاز کسب نمایند ستاره‌دار خواهند شد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: براي رسيدن به مدرسه‌ای كه ارتقادهنده سلامت است و ما آن را مروج سلامت می‌نامیم آگاهی، برنامه‌ریزی، اجرا و ارزیابی برای موفقیت برنامه ضروری است.
گفتنی است، شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، جلسات هماهنگی با ادارات آموزش‌ و پرورش مناطق مرکزی، سعدآباد، شبانکاره ،آبپخش و بخش ارم و بوشکان برگزار و انتظارات این برنامه را مطرح کرد.
انتهای پیام/ س.غ 3030


کلمات کلیدی:
    مدارس.مروج.سلامت     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   25 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۳۵

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >