سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
زندانیان شهر برازجان علیه هپاتیت ب واکسینه شدند

16 مهر 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در راستای پیشگیری از بیماری عفونی و خطرناک هپاتیت طرح‌های واکسیناسیون هپاتیت ب از اول مهرماه در زندان‌ شهر برازجان آغاز و واکسیناسیون در سه نوبت انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، مهندس ماریا خویش دوست افزود: با توجه به خطرناک بودن بیماری هپاتیت ب واکسیناسیون برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری در افراد از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی با اشاره به اینکه بیماری هپاتیت ب عفونتی ویروسی حاد در کبد افراد است، بیان کرد: این بیماری در برخی از افراد مزمن شده و به مشکلات حاد کبدی ازجمله منجر به ابتلا به سرطان کبد یا سیروز کبدی می‌شود.
مهندس خویش دوست افزود: با توجه به تفاهم‌نامه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با سازمان اداره زندان استان مبنی بر همکاری شبکه‌های بهداشت و درمان در آموزش و واکسیناسیون زندانیان، این طرح در زندان برازجان برای افراد ۲۵ تا ۴۰ سال انجام‌شده است و ۶۹۰ نفر برعلیه بیماری هپاتیت ب واکسینه شده‌اند که این واکسیناسیون در سه نوبت انجام خواهد شد.
وی تصریح کرد: نداشتن رفتارهای جنسی پرخطر حفاظت نشده، استفاده نکردن از سوزن و سرنگ مشترک و توجه به انجام به‌موقع واکسیناسیون می‌تواند از مهم‌ترین راهکارهای پیشگیری از ابتلا به بیماری هپاتیت ب باشد.
مهندس خویش دوست با اشاره به اینکه علایم و نشانه‌های هپاتیت ب به‌طورمعمول سه ماه بعد از آلوده شدن به ویروس، ظاهر می‌شود اظهار داشت: ازجمله مهم‌ترین این علائم می‌توان به درد شکم، ادرار تیره، تب، درد مفاصل و ماهیچه‌ها، کاهش و یا از دست دادن اشتها، حالت تهوع و استفراغ، خستگی و ضعف، زرد شدن پوست، سفیدی چشم‌ها و جوش‌های پوستی اشاره کرد.

انتهای پیام/س.غ


کلمات کلیدی:
    واکسن.هپاتیت‌ب     زندانیان     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   16 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۲۶

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >