سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
مسئولین فنی واحدهای تولیدی یکی از مؤثرترین بازوان اجرایی در سلامت و کیفیت مواد غذایی هستند

4 ارديبهشت 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: مسئولین فنی واحدهای تولیدی یکی از مؤثرترین بازوان اجرایی در سلامت و کیفیت مواد غذایی هستند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان؛ مهندس ماریا خویش‌دوست در دوره آموزشی ارزیابی برنامه‌های پیش‌نیازی واحدهای تولیدی صنایع غذایی آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی افزود: مسئولین فنی واحدهای تولیدی یکی از مؤثرترین بازوان اجرایی در شبکه بهداشت و معاونت غذا و دارو در نظارت بر سلامت و کیفیت محصولات غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی می‌باشند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در راستای ارتقا و بهبود شرایط تولید کارخانه‌ها و با توجه به تأثیر مستقیم شرایط فنی و بهداشتی واحدهای تولیدی مواد غذایی در کیفیت تولید مواد غذایی، دوره آموزشی ارزیابی برنامه‌های پیش‌نیازی واحدهای تولیدی صنایع غذایی آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی توسط واحد نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان برگزار شد.
کارشناس نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز با اشاره به اینکه رسالت معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر ارتقای کیفیت مواد غذایی و بهداشتی استان است، افزود: قسمت عمده‌ای از موفقیت‌ در پیشگیری از بروز بیماری‌ها به کنترل محصولات در مرحله تولید در کارخانه‌ها و حفظ سلامت و ایمنی مصرف‌کنندگان بستگی دارد.
مهندس نسرین قاسمیان پور در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به اهمیت اجرای درجه‌بندی واحدهای تولیدی مطابق چک‌لیست ارزیابی برنامه‌های پیش‌نیازی در کارخانه‌های تولیدی گفت: امتیاز و رتبه‌ای که یک واحد تولیدی پس از ارزیابی به دست می‌آورد، می‌تواند مزایای خاصی در ارتباط با صدور مجوزهای بهداشتی نظیر صدور نشان ایمنی (سیب سلامت) برای واحدهای دارای رتبه برتر (گرید A) در پی داشته باشد چراکه این سازمان به‌عنوان متولی نظارت بر سلامت و کیفیت محصولات غذایی و بهداشتی سعی می‌کند از تولید مواد سالم و باکیفیت حمایت نماید.
دوره آموزشی آشنایی با ارزیابی برنامه‌های پیش‌نیازی واحدهای تولیدی صنایع غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی (الزامات و نحوه اجرای آن) توسط واحد نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان برگزار شد.

انتهای پیام/ س.غ- 3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
    مهندس.ماریا.خویش‌دوست     مهندس.نسرین.قاسمیان‌پور     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   4 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱۰

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >