سرپرست شبکه بهداشت دشتستان خبر داد؛
بهره‌مندی ۲۴ هزار دانش‌آموز دشتستانی از طرح وارنیش فلوراید تراپی

16 مهر 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در مرحله اول وارنیش فلوراید تراپی به بیش از ۲۴ هزار دانش‌آموز مقطع ابتدایی خدمت ارایه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، مهندس ماریا خویش دوست اظهار داشت: مرحله اول وارنیش فلوراید تراپی دانش آموزان مقطع ابتدایی از نیمه دوم مهرماه در سال تحصیلی جدید آغاز می‌شود.
وی اضافه کرد: در شهرستان دشتستان، وارنیش فلوراید در سال سوم و پنجمین مرحله در حال اجرا است که در سال گذشته ۸۹ درصد از دانش آموزان وارنیش فلوراید تراپی شدند و انتظار داریم که این درصد در سال جدید به ۹۰ درصد برسد.
مهندس خویش دوست افزود: وارنیش فلوراید نوعی پوشش حفاظتی است که بر روی دندان‌ها قرارگرفته و ۲۰ تا ۶۰ درصد می‌تواند باعث جلوگیری از ایجاد پوسیدگی و جلوگیری از پیشرفت پوسیدگی‌های موجود ‌شود.
وی ادامه داد: این روش حفاظت از دندان‌ها برای کودکان و به‌خصوص کودکان کم سن و سال ایده آل است چراکه انجام آن آسان بوده و نیازی به خشک بودن دندان‌ها نیست و در هرسال طی دو مرحله برای هر دانش‌آموز مقطع ابتدایی به‌صورت رایگان انجام می‌شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: وارنیش به‌صورت مکمل است و جای مسواک زدن را نمی‌گیرد و باید والدین به این موضوع اهمیت دهند.
وی خاطرنشان کرد: در مرحله اول این طرح در شهرستان، انتظار می‌رود بیش از ۲۴ هزار دانش‌آموز مقطع ابتدایی وارنیش فلوراید شوند. قبل از اجرای برنامه وارنیش فلوراید، فرم رضایت‌نامه در اختیار والدین قرار می‌گیرد و با رضایت والدین این کار انجام می‌شود.
انتهای پیام/ س.غ 3030


کلمات کلیدی:
    وارنیش.فلوراید     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   16 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۲۸

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >