فرماندار دشتستان؛
به برکت انقلاب اسلامی،ایران به قطب پزشکی خاور میانه تبدیل شده است

17 بهمن 1397
فرماندار دشتستان گفت : به برکت انقلاب اسلامی و پشتیبانی و حمایت های مردم،ایران به قطب پزشکی خاورمیانه تبدیل و در عرصه پزشکی خودکفا شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان؛ دکتر ارسلان زارع در اولین همایش دستاوردهای چهل ساله بهداشت و درمان دشتستان اظهار داشت: ارتقای شاخص های بهداشت و سلامت در کشور،نتیجه تلاش و پشتکار مجموعه وزارت بهداشت و درمان و همراهی مردم است.

  زارع تصریح کرد: گاهی اوقات برای درک واقعیت در هر عرصه ای تا نداشته ها و کمبودها و شاخصه های گذشته را بررسی نکنیم ممکن است به تمام واقعیت ها و دستاوردهای موجود پی نبریم، و نتیجه اینکه قدر داشته های امروزمان را خواهیم دانست

فرماندار دشتستان افزود: از نخستین سالهای پیروزی انقلاب اسلامی ایران نه فقط در شهرهای بزرگ بلکه در تمام شهرها و قریب به اتفاق روستاهای کشورمان پزشکانی که به مداوای مردم می پرداختند از دیگر کشورها بودند، اما امروز به لطف خداوند و با برنامه ریزی های خوب و تلاش دولتمردان جمهوری اسلامی ایران و همچنین حمایت و پشتیبانی مردم در این مورد نه فقط خودکفا شده ایم بلکه صادرات خدمات پزشکی به دیگر کشورها داریم.

دکتر زارع عنوان کرد: همه شما می دانید که در عرصه شاخص سرانه تخت بیمارستانی، تجهیزات رشد و پیشرفت علم پزشکی، امروز جمهوری اسلامی ایران به یک قطب پزشکی در خاورمیانه و آسیا تبدیل شده است. ما امروز سهم خوبی از گردشگری پزشکی داریم که در استان های مختلف از جمله شیراز و اصفهان خدمات پزشکی با کیفیت بالایی ارائه می شود، و در بوشهر نیز موفقیت های زیادی در عرصه پزشکی هسته ای به دست آمده است. 

زارع خاطرنشان کرد: مهمترین هدف دانشمندان و برنامه ریزان توسعه برای پیشرفت هر کشوری رسیدن به توسعه پایدار است که مهمترین شاخص آن امید به زندگی است. در سالهای پیش از انقلاب اسلامی شاخص امید به زندگی 52 بوده، اما امروز به 75 سال رسیده است. 

وی ابراز داشت: در سالهای قبل از انقلاب بسیاری از مرگ ومیرهای کودکان و نوزادان به دلیل ابتلا به بیماری های واگیر بوده است اما امروز پوشش واکسیناسیون نوزادان قریب به 100 درصد است.

زارع تصریح کرد:امروز شاخص سلامت و درمان جمهوری اسلامی ایران در نگاه مجامع بین المللی جزء برترین کشورهای دنیا است که قطعا بخش اعظمی از این موفقیت ها به دلیل تلاش صادقانه پرسنل خدوم وزارت بهداشت بوده است.

فرماندار دشتستان با اشاره به پوشش بیمه ای در کشور ابراز داشت:: در سالهای قبل از انقلاب پوشش بیمه ای مردم ایران اندک بوده است اما امروز این آمار از مرز 96 درصد گذشته است

دکتر زارع خاطرنشان کرد: در این موفقیت ها و دستاوردهای بزرگ جمهوری اسلامی ایران، دولت تدبیر و امید جایگاه ویژه ای دارد و در طی 5 سال اخیر اجرای طرح تحول سلامت نقش به سزایی در ارتقای شاخص های سلامت مردم ایران داشته و قطعا در آینده نیز این طرح با قوت ادامه پیدا می کند.

 زارع با اشاره به تلاش برای رفع مشکل آب شرب دشتستان ابراز داشت: در تابستان گذشته مردم دشتستان به سبب کمبود آب و مشکلات تبعی آن متحمل سختی ها و مشقت های زیادی شدند، ما نیز برای کاهش مشکلات و سعی در بالا بردن استانداردهای بهداشتی اعتبارات خاصی را از محل اعتبارات عمرانی و غیره به این حوزه اختصاص داده ایم تا مردم عزیزمان تابستان پیش رو را با مشکلات کمتری بگذرانند.

 

انتها ی پیام/ س.غ/3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید

https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
همایش.دستاوردهای.انقلاب     حوزه.سلامت     دشتستان     فرماندار     ارسلان.زارع     شبکه.بهداشت.دشتستان    
ماریا.خویشدوست     مدیر.بیمارستان.گنجی     نظر.غلامی     بسیج.جامعه.پزشکی     دکتر.شولی    

تاریخ بروز رسانی:   17 بهمن 1397

تعداد بازدید:   ۱۰

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >