مرحله پنجاه و یکم ، توزیع سبدهای تغذیه ای بنیاد علوی در دشتستان اجرا شد

20 خرداد 1397
در راستای برنامه حمایتی تغذیه‌ای بنیاد علوی زیر نظر دفتر مقام معظم رهبری به منظور حمایت از زنان نیازمند باردار و شیرده که هر دو ماه یک بار انجام می‌شود، تعداد 366 سبد کالا با همکاری واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان توزیع شد.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ،محمدحسین دریسی ،،هدف این برنامه را ارتقاء سطح سلامت تغذیه ای زنان باردار و شیرده عنوان کرد و افزود : غذائی که در دوران بارداری مصرف می شود نیازهای تغذیه ای مادر و همچنین رشد جنین را تامین می کند ولی متاسفانه محرومیت های اقتصادی و در آمد پایین در بسیاری از موارد منجر به کاهش توان خرید مواد غذایی مناسب و با ارزش می شود .

دریسی افزود: پنجاه و یکمین  مرحله توزيع سبد مواد غذايي بنياد علوي در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ، در سال 97 مربوط به ماههای فروردین و اردیبهشت به 183 مادر باردار و شیرده حمایتی انجام شده است.

ایشان در خصوص این طرح گفت : مادران باردار و شیرده با شاخص بهداشتی پایین، نظیر وزن کمتر از 45 کیلوگرم،وزن گیری نامطلوب ،دوقلویی وچند قلویی ) که از نظروضعیت  اقتصادی دچار مشکل باشند ،توسط مراقبین سلامت و بهورزان شناسایی و به ستاد شبکه معرفی می گردند که به مدت یکسال  تحت پوشش این برنامه تغذیه ای قرار می گیرند  و هر مادر باردر و شیرده در طی این دوره  6 سبد غذایی که هردوره شامل دوسبد غذایی می باشد،دریافت میکند ..

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطر نشان کرد ،بر اساس پایش های انجام گرفته  از زنان باردارو شیرده در این طرح حمایتی، نشان دهنده وزن گیری مطلوب آنها در زمان بارداری و شیردهی می باشد.

وی در پایان گفت ، در این دوره ،366سبد کالا مربوط به ماههای  فروردین و اردیبهشت که شامل ۱۴ قلم مواد غذایی می باشد، بین 183  مادر  باردار و شیرده نیازمند توزیع شده است.

 

انتها پیام/ س.غ/3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید

https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
سبد.کالا     بنیاد.علوی     پنجاه     ویکم     شبکه.بهداشت.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   20 خرداد 1397

تعداد بازدید:   ۱۵

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >