معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
اجرای تمهیدات مقاوم سازی مراکزخدمات جامع سلامت و بیمارستانها ضرورتی انکار ناپذیراست

8 دی 1398
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در نشستی که با کارشناسان فنی و پدافند غیر عامل دانشگاه علوم پزشکی بوشهربرگزار نمود ، گفت: آمادگي مراکز خدمات جامع سلامت، خانه های بهداشت و بيمارستان ها در راستای توانمندسازی فیزیکی آنها به منظور پاسخ گويي به رويدادها و مخاطرات است.

محمد حسین دریسی ا فزود: به منظور مقابله با حوادث و بلايا، مراکز بهداشتی و درمانی   بايد داراي برنامه باشند كه اين برنامه بايد در جهت مديريت تهديدات و مخاطرات شناخته شده ي حاصل از انجام تحليل مخاطرات و آسيب پذيري بوده و مبتني بر شاخص هاي ايمني بيمارستاني باشد.

دریسی اظهار  داشت: شاخص ايمني بيمارستاني معرف اين احتمال است كه بيمارستان مي تواند در شرايط وقوع بلايا فعال بوده و وظايف خود را انجام دهد و اين مجموعه ابزاري شامل سازه اي، غيرسازه اي و عناصر عملياتي بيمارستان را دربر مي گيرد .

وی همچنین گفت: فراهم نمودن سياست پاسخ، تعيين قابليت پاسخ گويي و راهنمايي عملي استاندارد براي فعاليت هاي فوريتي بخش هاي مختلف درمانگاه ها و بيمارستان ها در هنگام بروز حوادث و بلايا و وقوع رويداد داخلي يا خارجي كه مي تواند كاركنان بيمارستان، بيماران، ملاقات كنندگان و جامعه را تحت تأثير قرار دهد.

 معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: بیش از 80 درصد از مراکز بهداشتی و درمانی  ارائه خدمت در شهرستان  نوسازی و یا بهسازی وشاخص ایمنی در آنها رعایت شده است و  امیدواریم با تامین اعتبار در آینده ای نزدیک دیگر مراکز نیز بهسازی و یا نوسازی شوند.

به گزارش روابط عمومی شهرستان دشتستان  ،پس از این نشست، کارشناس مدیریت بحران شهرستان به همراه  کارشناسان  فنی و پدافند غیر عامل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در راستای بررسي ايمني و پيش گيري از آسيب ها در اثر وقوع حوادث و بلايا از مراکز درمانی و بیمارستانی دشتستان بازدیدی بعمل آوردند.

  

انتهای پیام/ 3030/س.غ

 

 

 


کلمات کلیدی:
مقاوم     سازی-     ساختمانهای.بهداشتی.درمانی     شهرستان.دشتستان     مدیریت.بحران    

تاریخ بروز رسانی:   8 دی 1398

تعداد بازدید:   ۲۲

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >