ناهنجاریهای مادرزادی و سوانح و حوادث مهمترین علت مرگ کودکان زیر 5 سال در دشتستان می باشد

21 فروردين 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان ودرمان شهرستان دشتستان گفت: براساس گزارشات سازمان جهانی بهداشت سوانح و حوادث غیر عمدی یکی از مهمترین علل مرگ در بین کودکان زیر 5سال است.

ماریا خویشدوست افزود:  تعداد زیادی از کودکانی که از حوادث جان سالم به در می برند، پیامدها و ناتوانیهای دراز مدتی را تحمل می کنند که بار معنوی و مادی زیادی را به خانواده ها و سیستم بهداشتی کشورها تحمیل می کند.     

خویش دوست تصریح کرد:   به صفر رساندن مرگهای قابل اجتناب تا سال 1410 هجری شمسی از اهداف و الزامات بین المللی است که باید مدنظر قرار گیردو  از آنجا که مرگهای ناشی از حوادث عمدتا قابل اجتناب میباشد ،بایستی مداخلات مناسبی جهت کاهش آن به کار گرفته شود.       

وی همچنین گفت: ناهنجاریهای بدو تولد با 20 درصد شایعترین علت مرگ کودکان یک تا 59 ماهه است و پس از ان سوانح حوادث و بیماریهای تنفسی بیشترین علت مرگ در این گروه جمعیتی است وحوادث ترافیکی ، انسداد راه های تنفسی و غرق شدن درآب جزء شایعترین علل سوانح حوادث غیر عمدی می باشد.

در شهرستان دشتستان نیز با کاهش 9 موردی مرگ در سال 97 نسبت به سال96 ( از 39 مورد مرگ کودک به 30 مورد ) همچنان ناهنجاریهای مادرزادی و سوانح و حوادث مانند آمار کشوری، بالاترین علل مرگ  کودکان زیر 5 سال می باشد.

 

انتهای پیام/ س.غ/ 3030

 

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
مرگ.نوزادی     کودکان     شهرستان.دشتستان     ماریا.خویشدوست    

تاریخ بروز رسانی:   21 فروردين 1398

تعداد بازدید:   ۶

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >