کارشناس بهداشت مواد غذایی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان :
از نظر بهداشتی، شستن خرما مانند هر میوه دیگری قبل از مصرف ضروری است

2 مهر 1398
کارشناس بهداشت مواد غذایی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت : درخت خرما یکی از مهم ترین درختان میوه مناطق خشک و گرمسیری به شمار می رود و میوه خرما به دلیل ارزش غذایی بالا همواره به عنوان یک منبع غذایی خوب مورد توجه قرار گرفته است.

نوشین حسن زاده افزود:. در ایران حدود 400 گونه خرما شناسایی شده که بر اساس کیفیت، زمان رسیدگی و زمان ماندگاري کاربردهاي مختلفی دارند .

از نظر بهداشتی، شستن خرما مانند هر میوه دیگری قبل از مصرف ضروری است.

حسن زاده تصریح کرد: انواع میکروارگانیسم‌ها و آلودگی‌ها در نخلستان‌ها وجود دارد و با توجه به پدیده گرد و غباری که در چند سال اخیر در مناطق غرب و جنوب غرب کشور مشکلات فراوانی را به‌وجود آورده، شستن خرما قبل از مصرف بیش از پیش ضروری شده است بنابراین توصیه می‌شود خرما را قبل از مصرف کاملا بشویید ولی نیازی به جدا کردن پوست آن نیست.

وی گفت: خرما سرشار از کربوهیدرات (مواد قندی) است و در صورتی که شرایط رشد میکروارگانیسم‌ها فراهم شود، خرماهای نرم که دارای رطوبت بیشتری نسبت به انواع خشک‌شان هستند، به سرعت تخمیر می‌شوند و طعم و بوی ترشیدگی می‌گیرند.

کارشناس بهداشت مواد غذایی تاکید کرد برای فساد خرما هوای نسبتا گرم و مرطوب و حضور اکسیژن برای رشد میکروارگانیسم‌ها و عمل تخمیر ضروری است  وبوی ترشیدگی نشانه شاخصی از تخمیر شدن خرماست و اگر خرما در دمای پایین مثل یخچال و در ظروف در بسته نگهداری شود، قابلیت نگهداری‌اش بالاتر می‌رود.

 

حسن زاده اظهار کرد:  گاهی در انواع خرمایی که به صورت فله عرضه می شود آنقدر شرایط نگهداری نامناسب است که لکه های کپک زده را می توان به سادگی مشاهده کرد. کرم خوردگی و وجود آفات در خرما هم از نشانه های فساد آن هستند که رفع این مشکل باید در مراحل داشت و برداشت خرما انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: خرما تا یک سال قابلیت نگهداری در انبار سردخانه بالای صفر را  دارد و نکته مهم اینکه  شهروندان در حین خرید خرما باید به بسته بندی ، مجوز و شماره بهداشتی از سازمان غذا و دارو توجه نمایند.

 طبق گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از تعداد 45 واحد تولیدی خرمای تحت پوشش این شبکه تعداد 20واحد دارای مجوز بهداشتی از سازمان غذا و دارو می باشند که به صورت ماهیانه کنترل ،پایش و نمونه برداری از واحدهای مذکور توسط کارشناسان این شبکه صورت می گیرد.

 

  انتهای پیام/ س.غ-3030

                                               دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
درخت.خرما     ارزش.غذایی     شهرستان.دشتستان     کارشناس.بهداشت.غذایی     نوشین.حسن     زاده    
   

تاریخ بروز رسانی:   2 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۱۲

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >