آموزش سربازان ناحیه مقاومت سپاه شهرستان دشتستان در هفته جوان

22 ارديبهشت 1396
همزمان با فرا رسیدن هفته سلامت جوان، نشست آموزشی ، با حضور جمعی از سربازان جوان ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان دشتستان با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان این شهرستان برگزار شد.

کارشناس مسئول واحد بیماریهای واگیر ،محمد رضایی در جمع سربازان ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان ، آموزش های خود را در خصوص نوع و طول بیماری و عوامل خطر بیماریهای واگیر مانند ایدز و هپاتیت ارائه کرد و گفت : در مکان های تجمعی مانند خوابگاه دانشجویی و سربازخانه ها رعایت بهداشت فردی و خود مراقبتی یکی از نکات اصلی پیشگیری محسوب میشود .

در ادامه کارشناس سلامت روان ،خانم قلی پور   در خصوص پیشگیری از افسردگی و افزایش نشاط در بین سربازان که بخش مهمی از جامعه جوان کشور را تشکیل می دهد،  مطالبی را بیان کرد و راهکارهای شاد بودن و بالا بردن روحیه  سربازان را آموزش داد شد.

سپس کارشناس تغذیه شهرستان نیز به نقش و اهمیت  هرم غذایی در بین قشر جوان پرداخت و گفت: جوانان به لحاظ جسمی در این دوران به مواد مغذی بیشتری نیاز دارند و باید از یک رژیم متعادل غذایی که شامل همه گروه های غذایی می باشد استفاده نمایند .

در پایان کارشناس واحد سلامت نوجوانان ،جوانان و مدارس شهرستان ،خانم لیلا نامی نظری در خصوص ارائه خدمات به سنین جوانی در مراکز خدمات جامع سلامت پرداخت و از آنان خواست تا با مراجعه به مراکز تحت پوشش خود بسته خدمتی خود را فرا گیرند.

نامی نظری در خصوص ازدواج جوانان گفت :  پیش از انتخاب همسر و تشکیل خانواده، باید خود را بشناسید، نقاط ضعف و قوت تان را شناسایی کنید و توانایی هایتان در تبدیل ضعف ها به قوت ها را بسنجید. این موضوع می تواند کمک کند تا در روند انتخاب همسر و آماده شدن برای زندگی مشترک موفق تر باشید.

انتهای پیام/ س .غ کدخبر3030- کد

               

              

              

               

               


کلمات کلیدی:
هفته     جوان     ناحیه     مقاومت     سپاه     سربازان    
شبکه.بهداشت.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   22 ارديبهشت 1396

تعداد بازدید:   ۲۰

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >