در پایگاه‌های ثابت و موقت در شهرستان دشتستان؛
طرح سنجش سلامت جسمانی و روانی نوآموزان آغاز شد

14 تير 1396
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: طرح ملی سنجش و معاینات دانش آموزان در شهرستان دشتستان همزمان با سراسر کشور در 7 پایگاه ثابت و موقت این شهرستان آغاز شد.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: طرح ملی سنجش و معاینات دانش آموزان در شهرستان دشتستان همزمان با سراسر کشور در 7 پایگاه ثابت و موقت این شهرستان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، ماریا خویش دوست افزود: در این طرح نوآموزان بدو ورود به بستان و همچنین دانش آموزان پایه چهارم، هفتم و دهم هردو گروه جنسی از لحاظ وضعیت سلامت جسمانی و روانی مورد ارزیابی و معاینات اولیه و پزشکی قرار می‌گیرند.
وی تصریح کرد: در شهرستان دشتستان 7 پایگاه ثابت و موقت مشغول به فعالیت هستند که نوآموزان بدو ورود به دبستان جهت سنجش و معاینات مختلف به این پایگاه‌ها که در مناطق مختلف شهرستان مستقر هستند مراجعه و تأییدیه سلامت دریافت می‌کنند.
خویش دوست خاطرنشان کرد: تمامی دانش آموزان پایه‌های مذکور درصورتی‌که طبق برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت تاکنون خدماتی دریافت نکرده‌اند در مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت مراقبت و ازنظر واکسیناسیون بررسی می‌شوند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: طبق پیش‌بینی‌های انجام‌شده، ۵ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ برای تحصیل وارد پایه اول ابتدایی می‌شوند.
وی تصریح کرد: در این طرح شبکه بهداشت و درمان شهرستان تجهیزات و وسایل موردنیاز پایگاه‌های سنجش که شامل تابلو بینایی، ترازو، قد سنج ریال دستکش و ماسک را تهیه و توزیع کرده است و همچنین تمامی دانش آموزان مدارس شبانه‌روزی شهرستان نیز که در حدود 2500 نفر می‌باشند با هماهنگی که با اداره آموزش‌وپرورش شهرستان انجام گردیده است قبل از ورود به مدرسه خدمات بهداشتی را دریافت می‌کنند.
انتهای پیام/ س.غ 3030

کلمات کلیدی:
    طرح.سنجش     معاون.بهداشتی     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   14 تير 1396

تعداد بازدید:   ۱۳

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >