کارشناس مسئول سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
برنامه‌های مداخله‌ای بهداشتی در مدارس دشتستان اجرا می‌شود

14 شهريور 1396
کارشناس مسئول سلامت مدارس، شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: برای ارتقای سطح سلامتی دانش آموزان برنامه‌های مداخله‌ای بهداشتی در مدارس شهرستان دشتستان اجرا می‌شود

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، زهره چمن‌کار در نشست توجیهی برنامه‌های مداخله‌ای شبکه بهداشت و درمان با اداره آموزش‌وپرورش شهرستان دشتستان افزود: در سال جدید برنامه‌های مداخله‌ای بهداشتی علاوه بر مدارسی که به‌عنوان مجری این طرح انتخاب‌شده‌اند در مدارس شبانه‌روزی نیز اجرایی می‌شود.
وی تصریح کرد: طرح وارنیش فلوراید نیز مطابق دو سال گذشته در مدارس ابتدایی جهت تمامی دانش آموزان از مهرماه اجرا خواهد شد.
کارشناس مسئول سلامت مدارس، شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بیان کرد: برنامه معاینات و غربالگری دانش آموزان گروه هدف (پایه‌های اول، چهارم، هفتم و دهم) که از خردادماه آغازشده و انتظار می‌رود تا پایان مهرماه همه دانش آموزان مراقبت و خدمات را دریافت نمایند.
زهره چمن‌کار از اعلام همکاری مرکز سلامت دهان دندان شبکه بهداشت جهت معاینات، آموزش و درمان در حوزه سلامت دهان و دندان دانش آموزان و هماهنگی لازم با مراقبین سلامت خبر داد.
وی تصریح کرد: طرح مکمل یاری ویتامین D و آهن یاری مطابق سال‌های گذشته در مدارس متوسطه اول و دوم و برنامه‌های مداخله ایی آموزش پیشگیری از کم‌تحرکی، بهداشت بلوغ و میان وعده سالم در طول سال تحصیلی در مدارس با همکاری آموزش‌وپرورش اجرا خواهد شد.
زهرا همتی، کارشناس بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز در خصوص سلامت و ایمنی و بهداشت محیط مدارس از قبیل بررسی و تعویض فیلتر دستگاه‌های تصفیه آب، نظافت مخازن آب، نظافت مدارس، بوفه مدارس و تعمیرات موردنیاز توضیحاتی طبق دستورالعمل بیان کرد.
حبیب اله بوستانی، معاون پرورشی آموزش‌وپرورش شهر برازجان نیز در خصوص اهداف برنامه‌ها و طرح‌های مرتبط با سلامت دانش آموزان و مدارس که اجرا خواهد شد مطالبی را بیان کرد.
در این نشست معاون پرورشی آموزش‌وپرورش شهر برازجان، کارشناس مسئول سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس و کارشناس بهداشت محیط شبکه بهداشت شهرستان دشتستان حضور داشتند.
انتهای پیام/ س.غ 3030


کلمات کلیدی:
نشست     زهره.چمن‌کار     زهرا.همتی     حبیب.بوستانی     شبکه.بهداست.درمان     شهرستان.دشتستان    
   
تعداد بازدید:   ۹

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >