با اجرای برنامه مشارکتی - حمایتی؛
وضعیت سوء‌تغذیه کودکان زیر پنج سال در دشتستان ارتقا یافت

2 مهر 1396
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: با اجرای برنامه مشارکتی - حمایتی، وضعیت سوءتغذیه کودکان زیر پنج سال شهرستان دشتستان ارتقاءیافته است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، دکتر ماریا خویش دوست در کمیته برنامه مشارکتی حمایتی در دشتستان اظهار داشت: با اجرای برنامه مشارکتی حمایتی، وضعیت سوءتغذیه کودکان زیر پنج سال شهرستان دشتستان ۵۶ درصد ارتقاءیافته است.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: طرح مشارکتی حمایتی سوءتغذیه کودکان زیر پنج سال در شهرستان دشتستان از سال ۸۶ همزمان با سایر استان باهدف ارتقای عادلانه شاخص‌های سلامت با استفاده از همکاری بین بخشی و مشارکت مردم اجراشده است.
دکتر خویش دوست اضافه کرد: ما در این طرح ۲۷۴ کودک زیر پنج سال که ازنظر وضعیت تغذیه‌ای دچار سوءتغذیه هستند را تحت پوشش این برنامه قرار داده‌ایم که هرماه ازنظر رشد و بهبود شاخص‌های تغذیه‌ای توسط مراقبین سلامت پایش و مراقبت می‌شوند.
وی تصریح کرد: یکی از اهداف ما در سند جامع سلامت شهرستان، استفاده از الگوی سالم تغذیه‌ای در جامعه است و امیدواریم با اجرای این طرح مشارکتی حمایتی، وضعیت تغذیه کوکان روند مطلوب‌تری را طی کند و با تحت پوشش قرار دادن قشر آسیب‌پذیر جامعه ارتقای عادلانه شاخص‌های سلامت در شهرستان را داشته باشیم.
بهبود تغذیه کودکان
مسئول درمان کمیته امداد شهرستان دشتستان نیز در این نشست گفت: تمامی نهادهایی که در بهبود تغذیه کودکان تأثیرگذار هستند باید با آموزش در زمینه رفتارهای صحیح غذایی و زندگی سالم، فرهنگ‌سازی کنند تا به نتیجه مطلوبی برسیم.
علیرضا مینایی افزود: با برنامه‌ریزی‌ها و نشست‌هایی که شبکه بهداشت و درمان دشتستان با اداره کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار می‌کند باعث شده این برنامه در شهرستان به‌خوبی اجرا شود و ما همکاری و تعامل خود را در اجرای هر چه‌بهتر این برنامه اعلام می‌کنیم.
شناسایی کودکان دارای مشکل تغذیه
کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه ستاد شهرستان دشتستان در خصوص دستورالعمل اجرایی این طرح گفت: مراقبین سلامت ما در مراکز خدمات جامع سلامت، با پایش و مراقبت‌های روتین، کودکانی زیر ۵ سالی که ازنظر وضعیت تغذیه‌ای دچار مشکل هستند را شناسایی و به پزشک مرکز ارجاع می‌دهند.
حمیرا دهقانی افزود: پزشک با بررسی کودک، مواردی را که به دلایل مختلف دچار سوءتغذیه هستند را تأیید می‌کند و اسامی کودکان به‌صورت محرمانه به کمیته امداد اعلام می‌شود و توسط کمیته امداد سبد غذایی دریافت می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: فقط کودکانی از برنامه خارج می‌شوند که در پایش شش‌ماهه‌ای که از آنها انجام می‌گیرد، وزن‌گیری مطلوبی را داشته باشند و منحنی رشد آنها طبیعی باشد.
کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه ستاد شهرستان دشتستان ادامه داد: کودکانی که از وزن‌گیری مطلوبی برخوردار نباشند تا ۵ سالگی می‌توانند از سبد غذایی بهره‌مند شوند.
انتهای پیام/ س.غ 3030


کلمات کلیدی:
    سوء‌تغذیه.کودکان     معاون.بهداشتی     دکتر.ماریا.خویش‌دوست     حمیرا.دهقانی     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   2 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۶۵

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >