ارایه خدمات بهداشتی به 12 منطقه عشایر نشین شهرستان دشتستان

13 آذر 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از ارایه خدمات بهداشتی به 12 منطقه عشایر نشین شهرستان دشتستان توسط 12 تیم سلامت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، مهندس ماریا خویش دوست گفت: سرشماری از جمعیت عشایر نشین شهرستان از یکم آذر شروع‌شده و تا پانزده آذرماه ادامه دارد و نتایج سرشماری و مراقبت‌های بهداشتی به معاونت بهداشتی ارسال خواهد شد.
 وی تصریح کرد: هرساله با شروع فصل پاییز، جمعیت عشایر نشین در 12 منطقه شهرستان سکنی می‌گیرند و تا پایان اردیبهشت‌ماه در این مناطق می‌باشند که شبکه بهداشت و درمان شهرستان در اولین اقدام، با اعزام تیم‌های سلامت، سرشماری و مراقبت‌های بهداشتی گروه‌های سنی عشایر را انجام می‌دهند.
مهندس ماریا خویش دوست خاطرنشان کرد: در هر منطقه تحت پوشش یک مرکز خدمات جامع سلامت می‌باشد که تیم‌های سلامت این مراکز در قالب (پزشک، مامای پزشک خانواده، کارشناس مبارزه با بیماری‌ها، کارشناس سلامت خانواده و دارویار) به‌صورت هفتگی و با هماهنگی امور عشایر به این مناطق اعزام و تمامی خدمات نوین سلامت را به گروه‌های مختلف سنی ارایه می‌دهند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار داشت: رسیدگی و کنترل بهداشتی آب منطقه عشایر نشین (کلرزنی و توزیع کلر) و دفع صحیح بهداشتی زباله در کنار دیگر خدمات و مراقبت‌های بهداشتی بسیار مهم است.
مهندس ماریا خویش دوست تصریح کرد: انتظارمی‌رود بر اساس سرشماری تیم‌های سلامت، جمعیت امسال عشایرنشینان در مناطق شهرستان بالغ‌بر سه هزار نفر شود.
انتهای پیام/ س.غ 3030


کلمات کلیدی:
    عشایر     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   13 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۲۸

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >