سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
یکی از مهم‌ترین وظایف بهورزان ارتقای سطح آگاهی مردم است

25 دی 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: یکی از مهم‌ترین وظایف بهورزان ارتقای سطح آگاهی مردم است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، مهندس ماریا خویش‌دوست در حاشیه بازدید از خانه‌های بهداشت مرکز خدمات جامع سلامت شهید فرهی شهرستان دشتستان گفت: بهورزان با افزایش اطلاعات عمومی مردم در پیشگیری از بیماری‌های مزمن و تغذیه سالم نقش مهمی را ایفا می‌کنند.
وی با اشاره بر اهمیت فعالیت بهورزان در خانه‌های بهداشت در پیشگیری از بیماری‌ها اظهار داشت: مهم‌ترین و امیدبخش‌ترین نقش بهورزان در خانه‌های بهداشت آموزش بهداشت است.
مهندس خویش دوست بابیان اینکه یکی از اولویت‌های طرح تحول سلامت، بیماریابی به‌صورت فعال است افزود: بهورزان با برگزاری کلاس‌های آموزش گروهی و برپایی ایستگاه‌های سلامت می‌توانند در ارتقای آگاهی مردم نقش مؤثری را ایفا کنند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: ارائه خدمات و افزایش پوشش مراقبت مردان میان‌سال و سالمند یکی از دغدغه‌های اصلی شبکه بهداشت و درمان شهرستان است و با توجه به اینکه در این مناطق عشایر سکنی دارند و شغل اغلب مردم کشاورزی می‌باشد، در ساعت‌های اداری صبح، امکان خدمات‌دهی به این گروه میسر نیست و باید در ساعت‌های غیر اداری و بعدازظهر با پیگیری‌های قبلی به این گروه خدمات ارایه شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان به همراه کارشناسان فنی واحدهای ستادی، در بازدید سرزده از چهارخانه بهداشت مرکز خدمات جامع سلامت شهید فرهی چگونگی فعالیت بهورزان را در خصوص اجرای وظایف و ثبت فعالیت‌ها در سامانه الکترونیک سیب مورد ارزیابی قرارداد.
مهندس ماریا خویش دوست در این بازدیدها ضمن بررسی نقاط قوت و قابل‌بهبود فعالیت‌ها در خانه‌های بهداشت، به بهورزان، برای بهبود و افزایش کیفیت خدمات‌دهی به مردم تأکید کرد.
گفتنی است در این بازدید، نحوه انجام کارهای روزانه توسط بهورزان، چگونگی ثبت فعالیت‌ها و گزارش‌ها در دفتر ثبت گزارش روزانه، انجام پایش ها و مراقبت مادران باردار، کنترل یخچال دارویی و داروهای موجود در داروخانه‌ی خانه بهداشت، کلاس‌های آموزشی برای گروه‌های هدف و ... توسط سرپرست شبکه بهداشت و درمان و مسئولان واحدهای فنی مورد پایش و ارزیابی قرار گرفت.
انتهای پیام/س.غ 3030


کلمات کلیدی:
    بازدید     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   25 دی 1396

تعداد بازدید:   ۳۹

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >