سرپرست شکه بهداشت و درمان شهرستان دشتتستان :
بیش از 90 درصد از زنان باردار و شیرده تحت پوشش برنامه تغذیه ای بنیاد علوی در دشتستان به وزن گیری مطلوب رسیده اند

25 دی 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، با اشاره به توزیع سبدهای تغذیه‌ای بنیاد علوی در دشتستان گفت: با بررسی های انجام گرفته، بیش از 90 درصد از زنان باردار و شیرده نیازمند دشتستان با دریافت سبدهای تغذیه‌ای به وزن گیری مطلوبی رسیده اند.

بیش از 90 درصد از زنان باردار و شیرده  تحت پوشش برنامه تغذیه ای بنیاد علوی در دشتستان  به وزن گیری مطلوب رسیده اند

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، با اشاره به توزیع سبدهای تغذیه‌ای بنیاد علوی در دشتستان گفت: با بررسی های انجام گرفته، بیش از 90 درصد از  زنان باردار و شیرده نیازمند دشتستان با دریافت سبدهای تغذیه‌ای به وزن گیری مطلوبی رسیده اند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان،سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان،ماریا خویش دوست افزود:  در راستای برنامه حمایتی تغذیه‌ای بنیاد علوی زیر نظر دفتر مقام معظم رهبری به‌منظور حمایت از زنان باردار و شیرده نیازمند ،تعداد ۳6۶ سبد کالا با همکاری واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان توزیع شد.


ماریا خویش دوست اظهار داشت: با پایش ها و بررسی هایی که توسط واحد بهبود تغذیه شهرستان  از زنان  باردار و شیرده تحت پوشش برنامه حمایتی بنیاد علوی انجام گرفته ، در شش ماهه نخست سال جاری بیش از 3/90 درصد از این گروه هدف ، به وزن گیری مطلوبی رسیده اند و این هدف مهم با آموزش و فرهنگ سازی در خصوص نحوه تغذیه سالم و توزیع سبد های تغذیه ای میسر شده است .

 

خویش دوست تصریح کرد : هدف از اجرایی کردن این برنامه و تحت پوشش قراردادن مادران باردار نیازمند، کاهش تولد نوزادان با وزن کمتر از 500/2 می باشد و از 179 مادر باردار حمایتی ،94 درصد از آنان نوزادانی با وزن بیش از 500/2 به دنیا آورده اند.


سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در توضیح این برنامه گفت: مادران باردار و شیرده با شاخص بهداشتی پایین، نظیر وزن کمتر از ۴۵ کیلوگرم، وزن‌گیری نامطلوب، دوقلویی و چند قلویی که ازنظر وضعیت اقتصادی دچار مشکل باشند، توسط مراقبین سلامت و بهورزان شناسایی و به ستاد شبکه معرفی می‌شوند که به مدت یک سال تحت پوشش این برنامه تغذیه‌ای قرار می‌گیرند و هر مادر باردار و شیرده طی این دوره ،شش سبد غذایی که هر دوره شامل دو سبد غذایی است دریافت می‌کند.

وی گفت: در این دوره ۳۶6 سبد کالا مربوط به ماه‌ های مهر و آبان  که شامل ۱۴ قلم مواد غذایی است، بین ۱83 زن باردار و شیرده نیازمند توزیع‌شده است.

 

انتهای پیام/ س.غ


کلمات کلیدی:
سبد.تغذیه     بنیاد.علوی     شهرستان.دشتستان     کودکان    
تعداد بازدید:   ۳۶

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >