پیمایش طرح پژوهشی بررسی عوامل خطر بیماری‌های غیر واگیر در شهرستان دشتستان

3 ارديبهشت 1397
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: طرح پژوهشی بررسی عوامل خطر بیماری‌های غیر واگیر در شهرستان دشتستان همزمان با سایر شهرستان‌های استان از یکم اردیبهشت‌ماه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، محمدحسین دریسی در خصوص چگونگی اجرای این طرح افزود: این طرح در شهر برازجان و مناطق آبپخش، بویری، قلایی، شبانکاره، وحدتیه، سرقنات، درودگاه، بنداروز و طلحه انجام می‌شود و افراد 18 سال به بالا موردبررسی قرار می‌گیرند و از افراد 25 سال به بالا نیز آزمایش خون‌گرفته می‌شود.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار داشت: در این بررسی، عوامل ایجادکننده بیماری‌های غیر واگیر نظیر (سوانح و حوادث، استرس، تغذیه، دخانیات، بیماری‌های فشارخون، دیابت و الکل) موردبررسی قرار می‌گیرند و نتایج آن به معاونت بهداشتی واحد بیماری‌های غیر واگیر اعلام می‌گردد.
محمدحسین دریسی افزود: این طرح از سال 83 به فاصله یک سال در میان در کل کشور انجام‌گرفته و هم‌اکنون مرحله هشتم آن در حال اجرا می‌باشد.
گفتنی است، این بررسی با حضور دو تیم پرسشگری، دو ناظر و دو خون‌گیر در شهرستان دشتستان در حال انجام می‌باشد و تیم‌های پرسشگری و خون‌گیری و نظارت دارای کارت شناسایی معتبر و بااطلاع فرمانداری و نیروی انتظامی در حال فعالیت می‌باشند.
 لیست اسامی تیم پرسشگری عبارتند از:
فتح اله حاجیانی ناظر شهرستان، عصمت دهقانی ناظر پرسشگری، جابر هاشم‌پور پرسشگر مرد، میلاد ناخایی پرسشگر مرد، آذر صفا پرسشگر زن، سحر رزمجو پرسشگر زن، امین رضا جهانبخش خون‌گیر، مرضیه حاجیانی خون‌گیر.

انتهای پیام/ س.غ 3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
    پیمایش     معاون.بهداشتی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   3 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱۳

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >