به مناسبت روز جهانی کودک صورت گرفت
دیدار کودکان با امام جمعه شهر برازجان

14 مهر 1397
در اولین روز هفته ملی کودک (20-14 مهر ماه ) با همکاری اداره بهزیستی و شبکه بهداشت و درمان شهرسن دشتستان، جمعی از کودکان پیش دبستانی های شهر برازجان با امام جمعه شهر برازجان دیدار کردند

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ، امام جمعه شهر برازجان ،حجه ااسلام حسن مصلح گفت: با توجه به شعار روز جهانی کودک  تحت عنوان ( آینده را باید ساخت) وظایف  ما درقبال کودکان از اهیمیت ویژه ای برخوردار است و والدین ، مربیان و مسئولین یک جامعه متعهد هستند که زمینه رشد و شکوفایی این کودکان را مهیا کنند تا در مسیر علم و تربیت اسلامی  نه تنها آینده خود  بلکه آینده جامعه را بسازند.

حجه الاسلام مصلح اظهار داشت: فرزند، گلی است که پدر و مادر وظیفه دارند به‌عنوان باغبان آن‌را پرورش دهند تا عطر دل‌انگیز آن فضای خانواده و جامعه را شاداب و بانشاط کند و برای این‌که والدین  در کار خود موفق شوند باید وظایف خود را به‌درستی انجام دهند و حقوق فرزند را به‌جای آورند که شیر دادن، انتخاب نام نیک، تعلیم قران، تربیت دینی، تکریم و احترام به اولاد، عدالت میان فرزندان از مواردی است که باید مورد توجه والدین قرار بگیر.د.

ایشان بیان کرد:  سرشت و نهاد کودکان مانند یک لوح سفید است و ما با نوع تربیتی که برای آنها انتخاب می کنیم ، در آینده آنها می توانیم بسیار تاثیرگذار باشیم.

امام جماعت شهر برازجان تاکید کرد: والدین و مربیان اولین تربیت کنندگان کودکان در جامعه هستند  وبچه ها بيشتر از آنکه از کلام ما آموزش ببينند، از رفتار ما آموزش مي بينند. پس ابتدا از خود شروع کنيم  و و کودکان را برای رفتار خوب و خوشایند تشویق کنیم .

 آنها  با سیره و روش پیامبر و امامان معصوم آشنا کنیدو احادیثی از رفتار پیامبر با کودکان را در این جمع صمیمانه روایت  نمود.

وی همچنین گفت: کودکانی که در محیط سالم و با اعتماد بنفس رشد می کنند ، در بزرگسالی نیز می توانند تصمیمات خوبی بگیرند و آینده خوبی را برای خود رقم بزنند .

از حاشیه های این دیدار ، قرائت قران ،اجرای سرود و دکلمه که توسط کودکان پیش دبستانی های شهر برازجان انجام شد.

 

                         

                         

                        

                              

                          

.


کلمات کلیدی:
هفته.ملی.کودک     امام.جمعه     شهر.برازجان     حجه     الاسلام     .مصلح    
تعداد بازدید:   ۱۲۱

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >