مشارکت تیمهای اورژانس 115 در مانور پدافند غیرعامل مدارس شهرستان دشتستان

12 آبان 1397
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان،به مناسبت هفته پدافند غیر عامل ، مانور تخلیه اضطراری و امداد و نجات با حضور نیروهای اورژانس 115 ، هلال احمر و آتش نشانی در هنرستان پسرانه علم و صنعت و دبیرستان دخترانه پروین اعتصامی شهر برازجان برگزار شد.

فرماندار شهرستان دشتستان، دکتر ارسلان زارع در مانوری که به مناسبت هفته پدافند غیر عامل در مدارس شهرستان برگزار گردید ، گفت:  هدف اصلی از اجرای این مانور‌ها بالا بردن سطح آگاهی دانش آموزان و حتی اولیاء و مربیان برای ایمنی، مقاومت و همچنین برخورد درست با حوادث است.

ارسلان زارع تصریح کرد: استان بوشهر   یکی از استان‌های حادثه خیز کشور است که به این منظور باید اقداماتی که درهنگام وقوع حادثه و بعد از آن باید انجام شود را به مردم و به ویژه دانش آموزان آموزش دهیم.

زارع خاطرنشان کرد: در راستای آموزش نکات ایمنی به دانش آموزان دو اصل مهم باید رعایت شود، اصل اول آموزش پناهگیری مناسب و صحیح درهنگام وقوع حادثه است.

وی افزود: اصل دوم که باید به آن توجه شود، آموزش خروج صحیح از محل حادثه است زیرا اگر در مدارس و دانشگاه‌ها هنگام وقوع حادثه، خارج شدن از محل به درستی صورت نگیرد به علت کثرت و هجوم ناگهانی بیشترین تلفات در این مکان‌ها صورت می‌گیرد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، ماریا خویش دوست گفت: مرکز مدیریت و فوریتهای پزشکی شهرستان دشتستان ، طبق برنامه زمانبندی شده و با شروع سال تحصیلی به صورت مدون و مستمر در مدارس به آموزش نکات ایمنی و مقاومت در برابر حوادث طبیعی به دانش آموزان  و با هدف کاهش آسیب های ناشی از حوادث  می پردازند.

ماریا خویش دوست افزود: در مانور پدافند غیر عامل ، تیم اورژانس 115 به تریاژ مصدومین و جداسازی آنها پرداخته و مصدومین توسط آمبولانسی که در محل مانور مستقر بود ، به بیمارستان اعزام شدند.

گفتنی است ، مانور پناهگیری و  تخلیه اضطراری به مناسبت هفته پدافند غیرعامل با حضور فرماندار ،مسولین  ادارات و گروههای امداد و نجات، آتش نشانی،شبکه  بهداشت و درمان  در هنرستان پسرانه علم و صنعت و دبرستان دخترانه پروین اعتصامی شهرستان دشتستان برگزار گردید.

انتها ی پیام/ س.غ/3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید

https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
مانور.پدافند.غیرعامل     شبکه.بهداشت.دشتستان     تیم.اورژانس     فرماندار     ماریا.خویشدوست    
تعداد بازدید:   ۷۰

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >