معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
تامین سلامت زائرین پیاده روی ولایت بصورت ویژه مورد توجه قرار می گیرد

13 آبان 1397
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ، نشست هماهنگی و برنامه ریزی به مناسبت پیاده روی ولایت (شهادت امام رضا (ع) ) با حضور معاون بهداشتی و کارشناسان ستادی در محل شبکه بهداشت و درمان دشتستان برگزار گردید.

 معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ، محمد حسین دریسی  در این نشست گفت: امسال چهارمین سال از برگزاری پیاده روی ولایت مردم شریف دشتستان می باشد که همزمان با روز شهادت امام هشتم شیعیان از محله والفجر شهربرازجان تا امامزاده ابراهیم در روستای ننیزک برگزار می گردد.

دریسی افزود: شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با همکاری هلال احمر و بسیج جامع پزشکی و نظام پرستاری با استقرار چند ایستگاه سلامت و آمبولانسهای اورژانس 115  در مسیر زائران ، پیاده روی را از لحاظ سلامت پشتیبانی و پوشش می دهند .

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان اظهار داشت: یک ایستگاه پایش سلامت توسط نظام پرستاری به همراه کادر پزشک، پرستار و بهیار در این ایستگاه که در نزدیکی مرکز تحقیقات کشاورزی ،مستقر خواهند شد.

وی همچنین گفت: دو آمولانس اورژانس 115 با تمام تجهیزات و امکانات دارویی در نزدیکی امامزاده ابراهیم، روستای ننیزک  مستقر می شوند و به ارائه خدمات  درمانی  و هرگونه موارد اورژانسی می پردازند.

این مقام مسئول با بیان اینکه:، کنترل آب آشامیدنی و مواد غذایی،  سرویس‌های بهداشتی، وضعیت بهداشت و درمان زائران بصورت ویژه مورد توجه قرار می‌گیرد ، گفت: بازرسان بهداشت محیط  در قالب چند اکیپ دونفره ، از یک روز قبل ازبرگزاری مراسم  پیاده روی  ولایت از ایستگاههای ارائه  مواد غذایی و آشامیدنی  که در مسیر پیاده روی  زائرین مستقر می شوند ، نمونه گیری آب و غذا انجام می دهند و به آزمایشگاه مواد غذایی شهرستان ارسال می نمایند .  

باید یادآور شد ، انجمن فراهم آوری عضو، با استقرار یک کانکس در امامزاده ابراهیم از افرادی که تمایل به اهدای عضو دارند، در سامانه اهدای عضو استان بوشهر ثبت نام بعمل می آورند.  

انتهای پیام/ س.غ/3030   
تعداد بازدید:   ۳۶

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >