معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان :
دانش‌آموزان با رعایت بهداشت فردی، نقش بسزایی در حفظ سلامت خود و ارتقاء سطح سلامت جامعه دارند

11 آذر 1397
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در جمع مدیران و معاونین آموزشگاههای مقطع ابتدایی مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی شهید فرهی گفت: کودکان، سرمایه های اصلی کشور هستند و پرورش آن ها از هدف های اصلی برنامه های توسعه اجتماعی، اقتصادی می‌باشد،به همین دلیل تامین بالاترین سطح سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی کودکان ضروریست.

 معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در جمع مدیران و معاونین آموزشگاههای مقطع ابتدایی مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی شهید فرهی گفت:  کودکان، سرمایه های اصلی کشور هستند و پرورش آن ها از هدف های اصلی برنامه های توسعه اجتماعی، اقتصادی می‌باشد،به همین دلیل تامین بالاترین سطح سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی کودکان ضروریست.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، محمد حسین دریسی افزود: بعد از خانواده، مدرسه مهمترین نقش را در سلامت دانش آموز دارد و  دانش آموز ساعات زیادی را در مدرسه بسر می‌برد، در آنجا رشد می‌یابد و تکامل پیدا می‌کند.

وی همچنین اظهار داشت :ما هر ساله شاهد بیماری‌های واگیردار زیادی در مارس هستیم که که گریبان کودکان ما را می‌گیرد. بنابراین، رعایت توصیه های بهداشتی برای حفظ سلامتی دانش آموزان در مدارس و پیشگیری از ابتلا به بیماری های واگیردار ضروریست و دانش‌آموزان با رعایت بهداشت فردی، نقش بسزایی را در حفظ بهداشت محیط در مدارس و ارتقاء سطح سلامت جامعه دارند.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان تاکید کرد: اولیا مدارس با همکاری مراقبین سلامت ، بر آموزش  و  لزوم اهمیت توصیه های بهداشتی به دانش آموزان اهتمام داشته باشندو با انجام  اقدامات پیشگیرانه و کنترلی برای جلوگیری از انتقال بیماری در مدارس تلاش کنند.

وی تصریح کرد،  با شروع سال تحصیلی یکی از بیماریهای که سلامتی دانش آموزان را می تواند تهدید کند،بیماریهای منتقله از آب و غذا می باشد و آموزش بهداشت فردی به دانش آموزان و رعایت کردن نکات اصولی آن می تواند در پیشگیری از این بیماریها موثر باشد.

 

 


کلمات کلیدی:
آموزش.بهداشت.فردی     معاون.بهداشتی     مدیران.مدارس     شبکه     .بهداشت.دشتستان    
تعداد بازدید:   ۱۳۰

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >