رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان؛
اجتماعی شدن امر سلامت با راه اندازی کانون میسر خواهد شد

26 دی 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان دشتستان گفت: برای موفقیت و اثرگذاری نظام سلامت باید کانون سلامت محله به اتاق فکر و مناسبات پیشگیری محور تبدیل شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ، ماریا خویش دوست افزود:  این کانون ها با معطوف کردن فعالیت های خود به پیشگیری و درمان اثر بخش، باید برای اعضا، برنامه مدون تدوین کند.

خویش دوست اظهار کرد: اجتماعی شدن امر سلامت با راه اندازی کانون میسر خواهد شد و از این جهت در راستای اجتماعی کردن امر سلامت  سیاست گذاران نظام سلامت تصمیم به راه اندازی کانون های سلامت محله کردند تا نیازها و انتظارات حوزه سلامت محلات بیشتر شناسایی شود.

وی همچنین گفت: نیازهای حوزه سلامت باید از دل جامعه استخراج شود که کانون های سلامت محلات در این زمینه تأثیر گذار خواهند بود و از فعالین اجتماعی شهرستان خواست ، در این زمینه  همکاری و تعامل بیشتری با شبکه بهداشت و درمان داشته باشند.

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با اشاره به اینکه پیگیری بحث سلامت از جمله مطالبات مردم است، بیان کرد: در حوزه کانون های سلامت محله شهرستان دشتستان می تواند به یک الگو تبدیل شود و کانونهای سلامت محله می توانند اولویتهای و نیازهای بهداشتی خود را شناسایی و برای آن برنامه ریزی نمایند.

وی همچنین اظهار کرد: همکاری و تعامل  بخشداران و شهرداران مناطق مختلف شهرستان می تواند در تشکیل و راه اندازی  کانون سلامت محلات تاثیرگذار باشد  و برای محلاتی که این کانون ها از ضرورت بیشتری برخوردار است می توان از مراکزخدمات جامع سلامت و خانه های بهداشت  برای راه اندازی کانون سلامت محله استفاده کرد.

ماریا خویش دوست خاطر نشان کرد: یکی از اهداف مهم ما راه اندازی کانونهای سلامت محلات در تمام مناطق شهرستان می باشد و در این زمینه شهر دالکی  پایلوت استانی این برنامه بوده است که 5 کانون سلامت محله درآن راه اندازی شده است و در شهر برازجان نیز شاهد راه اندازی و تشکیل کانون های سلامت در محلات هدف هستیم .

انتها ی پیام/ س.غ/3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید

https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
کانون.سلامت.محله     رییس.شبکه.دشتستان     ماریا.خویشدوست        

تاریخ بروز رسانی:   26 دی 1397

تعداد بازدید:   ۱۵

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >