توسط تیم سلامت مرکزخدمات جامع سلامت سعدآباد شهرستان دشتستان انجام گرفت؛
احیای موفق پیرمرد 72 ساله

29 دی 1397
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، با تلاش تیم سلامت مرکز خدمات جامع سلامت سعدآباد ، پیرمرد 72 ساله ای پس از ایست کامل قلبی تنفسی به زندگی بازگشت.

سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت سعدآباد، رضا باقرپورگفت :در سومین عملیات احیای موفق مرکز خدمات جامع سلامت سعدآباد، که توسط تیم سلامت انجام گرفت ، پیرمرد 72 ساله  اهل شهر سعدآباد، در حالیکه سیانوزه و  دچار کاهش سطح هوشیاری شده  بود ، نجات و به زندگی دوباره بازگشت.

رییس تیم سلامت مرکز خدمات جامع سلامت شهر سعدآباد، دکتر زهرا حسین پور در خصوص این احیای موفق گفت: : این پیرمرد به دلیل پنومونی ریه (عفونت شدید ریه ) به پزشک مراجعه می کند که در بدو ورود به مرکزخدمات جامع سلامت سعدآباد  دچار حمله قلبی و کاهش سطح هوشیاری میشود و پس از معاینه کلینیکی و تشخیص پزشک مبنی بر سکته قلبی ، بلافاصله عملیـات احیاء توسط تیم سلامـت شروع شـد و با  تزریق آمپول  اپی نفرین و دادن شوک الکتریکی ، بعد از 20دقیقه علائم حیاتی بیمار برگشت و فشار خون بیمار و تنفس و نبض به حد نرمـال رسید.

و پس از تثبیت شدن وضعیت بیمار ، با گذاشتن لوله تراشه و ماسک اکسیژن ، در حالیکه در طول مسیر احیاء قلبی و ریوی بیمار   ادامه داشته توسط پزشک و بهیارکشیک با آمبولانس مرکز به بیمارستان شهید گنجی برازجان اعزام گردید و بر اساس گزارشـات رسیده از بیمارستان شهید گنجی برزجان، هم اکنون بیمار در بخش مراقبتهای وِیژه بیماران مغزی(ICU)  بستری می باشد و به دلیل داشتن عفونت ریه تحت درمانهای تخصصی توسط پزشک  متخصص بیماریهای  عفونی  می باشد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از خدمات ارزنده تیم سلامت مرکز خدمات جامع سلامت سعدآباد در احیاء موفق قلبی و ریوی تشکر و قدر دانی نمود و تجهیز مراکز خدمات جامع سلامت به اتاق احیاء، از خدمات ارزشمند دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد.

دکتر زهرا حسین پور ، بهمن باقر زاده و اکبر محبوبی بهیار و راننده حاضر در این عملیات احیای موفقیت‌آمیز بودند.

انتها ی پیام/ س.غ/3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید

https://sapp.ir/bpumspublicrela


کلمات کلیدی:
احیاء.قلبی.ریوی     تیم.سلامت     مرکز.خدمات.سعدآباد     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   29 دی 1397

تعداد بازدید:   ۱۰

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >