معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان؛
تمامی بیماران دیالیزی شهرستان موردآزمایش بیماریابی سل قرار می گیرند

7 بهمن 1397
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: تمام بیماران دیالیزی شهرستان دشتستان ، طی یک برنامه یک ماهه مورد آزمایش بیماریابی سل ( TB) قرار می گیرند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان  دشتستان، محمد حسین دریسی افزود : این برنامه با هدف بیماریابی سل در این گروه پرخطر توسط مراقبین سلامت مرد در بهمن ماه انجام می شود.

دریسی اظهار کرد: بیماران  دیالیزی که در بخش دیالیز بیمارستان 17 شهریور برازجان دیالیز می شوند  119 نفر می باشند و تمامی این افراد  بدون توجه به سن و جنسیت مورد آزمایش قرار می گیرند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بیماران دیالیزی از گروه های پرخطر محسوب می شوند، خطر سل در بيماران كليوي بيش از سايرين است و تشخیص و درمان به موقع این بیماری می تواند از عوارض جانبی و مرگ و میر  پیشگیری کند و در صورت شناسایی افراد مبتلا ، مانند سایر بیماران TB (سل) ، طبق پروتکل درمانی وزارت بهداشت ؛درمان خواهند شد .

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد : این طرح همزمان با سراسر استان از هشتم بهمن تا هشتم اسفند ماه توسط واحد مبارزه با بیماریهای واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان انجام می شود.

 

انتها ی پیام/ س.غ/3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید

https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
بیماریابی.سل     بیماران.دیالیزی     بیمارستان.17     شهریور     شبکه.بهداشت.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   7 بهمن 1397

تعداد بازدید:   ۹

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >