انجام بیش از چهار هزار ماموریت امدادی توسط اورژانس 115 دشتستان

14 بهمن 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، گفت : چهار هزار و 142 مورد امدادرسانی طی ده ماهه نخست امسال توسط اورژانس 115 انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، ماریا خویش دوست افزود: فوریت های پزشکی از جایگاه ویژه ای در بهداشت و درمان برخورداراست و نقش بسزایی در کاهش خطرات و آسیب ها و میزان مرگ و میر دارد.

خویش دوست تصریح کرد: از این تعداد 2242مورد حوادث غیرتصادفی و بیماری و 1900 مورد حوادث ترافیکی بوده است.

وی بیان داشت :  در طی سال ۹۷ چندین زایمان اورژانسی و CPRموفق توسط تکنسین های فوریت های پزشکی در آمبولانس و محیط پیش بیمارستانی صورت گرفته است.

مسئول مرکز اورژانس 115 شهرستان دشتستان ، گفت: میانگین زمان رسیدن به بالین بیماران در شهرها پنج دقیقه و 13 ثانیه و در حوادث ترافیکی هفت دقیقه و 36 ثانیه بوده است.

سید اکبر هاشمی خاطر نشان کرد: هم اکنون 10 پایگاه شهری و جاده ای و یک موتورلانس، در شهرستان  فعالیت دارند که از این تعداد آمبولانسها، 5 دستگاه علاوه بر تجهیزات مانیتورینگ ،ساکشن و دستگاه الکتروشوک خودکار مجهز به دستگاه ونتیلاتور(ICU دار  ) می باشند. 

مسئول مرکز اورژانس 115 شهرستان دشتستان بیان کرد: مرکز اورژانس ۱۱۵ در جهت پیشگیری از حوادث های احتمالی و کاهش مخاطرات از طریق  کارشناسان آموزشی خود، برای  ادارات و عموم مردم شامل مدارس، مساجد و... کلاس های آموزشی کمک های اولیه برگزار کرده است که امید است از طریق فرهنگ سازی شاهد کاهش حوادث و میزان مرگ ومیر باشیم.

 

انتها ی پیام/ س.غ/3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید

https://sapp.ir/bpumspublicrelation   

تاریخ بروز رسانی:   14 بهمن 1397

تعداد بازدید:   ۱۷۷

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >