عرضه کیسه های پلاستیکی در نانواییهای شهرآبپخش ممنوع شد

3 ارديبهشت 1398
شورای اسلامی شهر آبپخش در راستای اعتلای شاخصه های سلامت شهروندان ، کیسه های نایلونی را حذف و کیسه های پارچه ای را جایگزین نمود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان  شهرستان دشتستان ، همزمان با دومین روز از هفته سلامت و روز زمین پاک ، شورای اسلامی شهر آبپخش با همکاری شبکه بهداشت و درمان دشتستان و اداره  محیط زیست شهرستان ،اقدام به جمع‌آوری کیسه‌های پلاستیکی از سطح نانوایی‌ها و جایگزینی کیسه های پارچه ای نموده است.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در مراسم نمادینی با حضور در نانواییهای شهر آبپخش ، ضمن توزیع کیسه پارچه ای  به مشتریان نانوایی ،  با اشاره به  اثرات سوء محیط زیستی و بهداشتی عرضه نان تازه در کیسه‌های پلاستیکی گفت: این کیسه ها، مواد شیمیایی هستند که وقتی به جسم داغ برخورد می کنند تمام مولکول هایی که به صورت اتم ها در کنار هم قرار گرفته اند در کوتاه ترین زمان ممکن آزاد و وارد نان می شوند.

ماریا خویش دوست  افزود:  استفاده از این نان باعث بدخیمی ها و عوارض گوارشی می شود و به مرور زمان ممکن است سبب ابتلا ما به انواع سرطان ها به ویژه سرطان دستگاه گوارش شوند

وی تصریح کرد: شورای اسلامی شهر آبپخش  و همکاری کمسیونهای محیط زیست این شهر ،برای استفاده‌ کمتر از کیسه‌ های پلاستیکی و آموزش روش‌های جایگزین برای آنها مانند سبدهای خرید یا کیسه‌ های پارچه ‌ای، می‌توانند به مصرف کمتر این مواد کمک کرده و فرهنگ سازی کند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان دشتستان، مهندس پورسالم در جمع شهروندان آبپخشی برحذف کیسه های پلاستیکی از سبد مصرف مردم تاکید کرد و گفت: ارایه الگوی مناسب برای جایگزینی مصرف پلاستیک  برای خانوارها ضروری است.

وی  افزود: موضوع  مهم  در بحث کیسه‌های پلاستیکی اثرات منفی بر ترکیب شیمیایی مواد غذایی و محصولات است و  وقتی نان داغ یا غذاهای مصرفی را داخل کیسه‌ها می‌گذاریم عوامل شیمیایی روی این مواد تاثیر می‌گذارند که بارها توسط مسئولین بهداشت و درمان توضیح داده شده‌ که استفاده از این پلاستیک‌ها و ظروف یکبار مصرف برای نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های داغ مناسب نیست و تاثیر منفی بر سلامت انسان دارد.

وی همچنین گفت:رییس شورای اسلامی شهر آب پخش؛ فرخ عباسی درا ین مراسم  بیان کرد: کمیسیون محیط زیست، گردشگری و جذب سرمایه و کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و بانوان شورای اسلامی شهر آب پخش بعد از تشکیل جلسات مشورتی در حرکتی میدانی به سمت حذف کیسه پلاستیکی و جایگزین نمودن کیسه های پارچه ای در نانواییها رفتند.

عباسی افزود این دو کمیسیون با محوریت و موضوع سلامت مردم در حرکتی بی نظیر امروز با مسولین محترم بخش و شهرستان بمناسبت هفته سلامت همراه شدند و در سه نانوایی شهر حضور یافتند و کیسه های پلاستیکی را تقدیم همشهریان نمودند.

طرح حذف کیسه های پلاستیک از سطح نانواییها  که بمناسبت هفته سلامت و روز زمین پاک برگزار گردید ، بخشدار آبپخش، رییس اداره آموزش و پرورش، فرماندهی مقاومت بسیج ،سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت و رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان و رییس اداره محیط زیست شهرستان دشتستان  حضور داشتند.

 

انتهای پیام/ س.غ/ 3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
حذف.پلاستیک     نانوایی     شهر.آبپخش     شورای.اسلامی     ماریا.خویشدوست     مهندس.پورسالم    
شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   3 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۱۵

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >