معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان،
برای رسیدن به اهداف بهداشتی وجود یک نظام پایش و ارزشیابی ضروری است

18 تير 1398
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: طراحي نظام پايش وارزشيابي براي برنامه هاي
بهداشتي كاري تخصصي است ونيازبه دانش اپيدميولوژي،آمارومديريت خدمات سلامتي دارد .

محمدحسین دریسی  در گفتگوی با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: نظام پايش وارزشيابي بشرطي كه به شكل جامع ومطلوب طراحي و اجرا شود  به عنوان آينه تمام نماي برنامه های سلامتي ا از آن استفاده کرد.

دریسی تصریح کرد: مراکز و پایگاه های بهداشتی شهرستان به صورت فصلی توسط کارشناسان ستادی  مورد پایش قرار می گیرند و شاخصهاي پايش درسطوح محيطي وشاخصهاي ارزشيابي درسطوح ستادي محاسبه و تحلیل میشوند.

وی همچنین اظهار داشت :اساس نظام پايش وارزشيابي برجمع آوري وتجزيه وتحليل داده ها استواراست.و مراکز می توانند با توجه به  گزارش بازدیدهایی که توسط کارشناسان ناظر انجام میشود به شاخصهای مورد انتظار شهرستان و استان در محدوده زمانی مشخص شده برسند

محمدحسین دریسی افزود: . آموزش مداوم شرط لازم براي حفظ واعتلاي مهارت كاركنان است ومؤثرتري آموزشها  درمحل وحين ارائه خدمات می باشد و نتایج به دست آمده نشان دهنده این است که اولين دستاورد پايش توسط ناظرخارجي، شناخت نقاط ضعف عملكرد ارائه كننده خدمت است كه بايدازطريق آموزش اصلاح گردد .

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: واحد هماهنگی و گسترش شبکه  شهرستان دشتستان های ، تمامی مراکز و پایگاه های بهداشتی و همچنین خانه های بهداشت بر اساس برنامه ریزی انجام شده در به صورت فصلی پایش می شوند و و در پایان هر 6 ماه مشکلات و موفقیتهای بهداشتی  پایشهای انجام شده، ارزشیابی  و رتبه بندی میشوند واین رتبه بندی ها و شاخصهای بهداشتی  برای برنامه ریزهای اصولی تر به سرپرستان مراکز اعلام می گردد. 

 

انتهای پیام/ س.غ/ 3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
نظام.پایش.ارزشیابی     مراکز.پایگاه.بهداشتی     شاخصها     محمد.حسین.دریسی     شبکه.بهداشت.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   18 تير 1398

تعداد بازدید:   ۱۰

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >