اجرای طرح نظارت ویژه بر عطاری های سطح شهر برازجان

8 امرداد 1398
نظارت ویژه بر عطاری های سطح شهر برازجان با هدف جمع آوری مواد غذای فاقد مجوز بویژه نمک های دریا و داروهای غیر مجاز انجام گرفت .

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ، ماریا خویش دوست گفت: در سالهای اخیر با گسترش تبلیغات افراد سوء استفاده گر و سودجو ، استفاده از نمک های غیر تصفیه موسوم به نمکهای دریا افزایش یافته است که آزمایشات نشان می دهد این نمکها منبعی از آلودگی و ناخالصی چون فلزات سنگین می باشندو سلامتی مصرف کنندگان را تهدید ی نمایند

ماریا خویش دوست افزود: در همین راستا شبکه بهداشت و درمان دشتستان بنا به وظیفه نظارتی خود در سالهای گذشته نسبت به آموزش به صنوف مختلف اقدامات لازم را انجام ودر نهایت با اجرای طرح ویژه اقدام به جمع آوری نمک های دریا از سطح عطاری ها و برخورد با متخلفین نموده است.

کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه ای ، سیده فاطمه حسینی گفت: این طرح با حضور 10 بازرس در قالب 5 اکسیپ و با حضور نماینده واحد امور دارویی انجام و در پایان میزان 224 کیلوگرم نمک دریا فاقد مجوز فروش شناسایی و جمع آوری گردید.

حسینی تصریح کرد: برخی از برندهای نمک دریا موجود در سطح عرضه با انجا مراحل کامل تصفیه و افزودم ید موفق به دریافت مجوزهای بهداشتی شده اند و در سطح بازار به فروش می رسند.

وی همچنین از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف از جمله فروش نمک های غیرمجاز در سطح عرضه ، مراتب را به سامانه کشوری 190 گزارش کنند.

انتهای پیام/ س.غ/ 3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید   

تاریخ بروز رسانی:   9 امرداد 1398

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >