در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان دشتستان آغاز شد
ارجاع بیماران به سطح 2

12 امرداد 1398
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت ، نظام ارجاع الکترونیک سلامت و ارجاع بیماران به سطح دو، در چهار مرکز خدمات جامع سلامت شهرستان دشتستان به صورت پایلوت آغاز شد.

محمد حسین دریسی گفت: مهمترین هدف اجرای برنامه پزشک خانواده در مناطق روستائی و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت هم همین ارائه خدمات سطح بندی شده در قالب نظام ارجاع می باشد.
دریسی افزود: بر اساس این سیستم، افراد تحت پوشش برای دریافت خدمات مزبور به پزشک خانواده مراجعه کرده و تشکیل پرونده می‌دهند.
مراجعه کننده در نقطه تماس اول توسط کارکنان تیم سلامت شامل بهورز ، مراقب سلامت و پزشک خانواده در سطح اول خدمات، مراقبت می شوند.
وی همچنین اظهار داشت : در صورت نیاز به خدمات سطح بالاتر، پزشک خانواده بیمار را به صورت هدایت ‌شده و پس از تکمیل فرم ارجاع به سطوح بالاتر (تخصصی، فوق تخصصی، مراکز پاراکلینیکی خاص و بیمارستان) ارجاع می‌دهد .

دریسی تصریح کرد: واحد ارائه دهنده خدمات سلامت سطح دو موظف است با ارائه بازخورد کتبی، (در فرم باز خورد) به ارجاع دهنده (در همان سطح یا سطوح پایین‌تر) تیم سلامت ارجاع‌ دهنده را از نتيجه، برنامه درمان و پیگیری بیمار یا پیشرفت كار مطلع سازد تا در پرونده سلامت فرد  درج گردد.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در حال حاضر ارجاع پرونده الکترونیک سلامت بیماران به سطح 2  در چهار مرکز خدمات جامع سلامت شهید فرهی، امام حسین، دهقاید و نظرآقا  اجرایی شده است و طی  یک هفته بعد از اجرایی شدن در این جهار مرکز ، در مراکز دیگر شهرستان که تحت پوشش برنامه پزشک خانواده هستند این طرح اجرایی شود.  

باید یادآور شد، جلسه هماهنگی و آموزشی آن توسط شبکه بهداشت و درمان به پزشکان عمومی و  متخصصین بخش دولتی در راستای اجرای بهتر و مطلوب این برنامه برگزار شده است .

انتهای پیام/ س.غ/ 3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
نظام.ارجاع     سطح2     مراکز.خدمات.سلامت     ارجاع.بیماران     محمد.حسین.دریسی        

تاریخ بروز رسانی:   13 امرداد 1398

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >