طرح ارتقاء بهداشت فردی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در دشتستان اجرا میشود

2 مهر 1398
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از اجرای طرح ارتقاء بهداشت فردی متصدیان مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در دشتستان خبر داد.

محمد حسین دریسی گفت : با توجه به اهمیت کنترل و نظارت بهداشتی بر مراکز تهیه وتوزیع و عرضه مواد غذایی و به منظور بالا بردن شاخصهای بهداشت فردی  و عمومی  مراکز عرضه و توزیع مواد غذایی (ظاهر فرد شاغل و ظاهر مغازه ) بالابردن رضایتمندی عمومی جامعه، اجرای طرح ارتقاء بهداشت فردی مراکز تهیه و توزیع همزمان با سراسر استان در دستور کار واحد بهداشت محیط وحرفه ای شبکه قرار گرفته است

کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ، سیده فاطمه حسینی گفت: تلاش بازرسان این واحد بر موضوع ارتقای هر چه بیشتر وضعیت بهداشتی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی و همچنین وضعیت بهداشت فردی، وسایل و ابزار کار، ساختمان و بهداشت مواد غذایی، متمرکز است.

حسینی در این مورد افزود: جلسه هماهنگی طرح مذکور با روسای اتحادیه های مربوطه به منظور جلب مشارکت و همکاری بین بخشی برگزار و انتظارات طرح مطرح گردید.

وی تصریح کرد: با اجرای این طرح انتظار می رود شاخصهای بهداشت فردی و عمومی مراکز تهیه وتوزیع از جمله استفاده از روپوش، کلاه، دستکش و نظافت عمومی ارتقا یابد.

کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از مردم خواست تا خود نیز در امر ارتقای سلامت جامعه سهیم شده و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، موضوع را برای رسیدگی به کارشناسان سامانه تلفنی شبانه روزی ۱۹۰ اطلاع دهند.

  انتهای پیام/ س.غ-3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
طرح.ارتقاء.سلامت     مراکز.تهیه.موادغذایی     شهرستان.دشتستان     بهداشت.محیط    

تاریخ بروز رسانی:   2 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۷

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >