رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت:
سلامت زائرین پیاده روی ولایت تامین می شود

6 آبان 1398
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ، نشست هماهنگی به مناسبت پیاده روی ولایت (شهادت امام رضا (ع) ) با حضور رییس و معاون بهداشتی و کارشناسان ستادی در محل شبکه بهداشت و درمان دشتستان برگزار گردید.

 رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ، ماریا خویش دوست  در این نشست گفت: امسال پنجمین سال از برگزاری پیاده روی ولایت مردم شریف دشتستان می باشد که همزمان با روز شهادت امام هشتم شیعیان از محله والفجر شهر

برازجان تا امامزاده ابراهیم در روستای ننیزک برگزار می گردد.

ماریا خویش دوست  افزود: شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با همکاری هلال احمر وکانون بسیج جامع پزشکی و نظام پرستاری با استقرار دو ایستگاه سلامت و آمبولانسهای اورژانس 115  در مسیر زائران ، پیاده روی را از لحاظ سلامت پشتیبانی و پوشش می دهند .

خویش دوست  تصریح کرد: شبکه بهداشت و درمان دشتستان ، با استقرار دو پزشک و بهورز در خانه های بهداشت بنداروز و ننیزک که در مسیر زائرین می باشد ، خدمات درمانی و بهداشتی به زائرین ارائه می دهند. 

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان اظهار داشت: دو ایستگاه پایش سلامت توسط نظام پرستاری به همراه کادر پزشک، پرستار و بهیار در این ایستگاهها که در نزدیکی مرکز تحقیقات کشاورزی  و روستای ننیزک می باشد،مستقر خواهند شد.

وی همچنین گفت: ده  دستگاه آمولانس اورژانس 115  با تمام تجهیزات و امکانات دارویی در طول مسیر پیاده روی مستقر خواهند شد و یک اتوبوس آمبولانس  و یک دستگاه آمبولانس در محل  امامزاده ابراهیم، روستای ننیزک  مستقر می شود و به ارائه خدمات  درمانی  و هرگونه موارد اورژانسی می پردازند و از بالگرد هوایی اورژانس استان  نیز در موارد اورژانسی و خاص استفاده خواهد شد .

این مقام مسئول با بیان اینکه:، کنترل آب آشامیدنی و مواد غذایی،  سرویس‌های بهداشتی، وضعیت بهداشت و درمان زائران بصورت ویژه مورد توجه قرار می‌گیرد ، گفت: بازرسان بهداشت محیط  در قالب چند اکیپ دونفره ، از یک روز قبل ازبرگزاری مراسم  پیاده روی  ولایت از ایستگاههای ارائه  مواد غذایی و آشامیدنی  که در مسیر پیاده روی  زائرین مستقر می شوند ، نمونه گیری آب و غذا انجام می دهند و به آزمایشگاه مواد غذایی شهرستان ارسال می نمایند . 

 

انتهای پیام/ س.غ-3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 


کلمات کلیدی:
پیاده     روی.ولایت     اورژانس.115     شبکه.بهداشت.دشتستان     ماریا.خویش     دوست    

تاریخ بروز رسانی:   6 آبان 1398

تعداد بازدید:   ۴۴

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >