رییس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر :
ارتقای سواد سلامت شهروندان یکی از اهداف مهم خانه مشارکت‌های مردمی است

25 آبان 1398
دومین انتخابات رییس خانه مشارکت های مردمی به همت اندیشگاه سلامت شهرستان دشتستان و با حضور اعضای خانه مشارکت، اتاق اصناف، اتحادیه، سمن ها و آحاد مردم در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، رییس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر گفت:

خانه مشارکت مردمی زیر مجموعه  نظام نامه سلامت می باشد  و در سال 96 برای اولین بار  در استان بوشهر  آغاز به کار  نموده و در این مدت،تمامی10 شهرستان استان بوشهر خانه مشارکت های مردمی  را تشکیل داده و اولین استانی می باشیم که صددرصد شهرستانهای آن خانه مشارکتهای مردمی را در کشور تشکیل داده  و فعالیت بسیار خوبی در زمینه بررسی مشکلات خود را داشته اند.

دکتر صفوی تصریح کرد: مهمترین وظیفه  خانه مشارکت مردمی که  در مدت 2 سال گذشته  انجام داده ، احصا مشکلات مردم   در حوزه سلامت می باشد و  دو تا تشکل  دیگر ،اندیشگاه سلامت و پیامگزاران سلامت  به عنوان دو  بازوی  قوی در کنار خانه مشارکت مردمی حضور داشته اند

رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر در این نشست با اشاره به فردی که امروز شما آن را انتخاب می کنید ۲۰ روز آینده در انتخابات استانی خانه مشارکت های مردمی شرکت می کند، اظهار کرد: اگر این فرد در انتخابات استانی حائز اکثریت آرا شود، بین ۱۰ شهرستان عضو کار گروه سلامت، امنیت غذایی و خانواده استان می شود.

ارتقای سواد سلامت شهروندان یکی از اهداف مهم خانه مشارکت‌های مردمی است.

عیسی صفوی بیان کرد: این رای گیری دارای سه دوره شهرستان، استان و کشور است که شخص منتخب باید پتانسیل کسب رای در استان و کشور را داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: امیدوارم در دشتستان یک نفر در انتخابات کشوری خانه مشارکت های مردمی انتخاب شود و نام آن را در وزارت کشور بشنویم.

صفوی با بیان اینکه خانه مشارکت های مردمی دارای سه وظیفه است، ادامه داد: وظیفه اول خدمات سلامت به صنف ها، انعکاس ایده و آسیب ها به کارگروه استانی و همچنین  حضور در جلسه های استانی از آن وظایف است.

قائم‌ مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در امور مشارکت‌ های اجتماعی با اشاره به اینکه 25 سال آینده 30 درصد جمعیت کشور سالمند می شود، عنوان کرد: با این وجود اعتبارات سلامت ما باید چندین برابر شود تا بتواند نیازهای درمان سالمندان جامعه را جواب دهد.

حیدر عزیز نژاد بیان کرد: در سال 92 قبل از شروع طرح تحول به ازای هر هزار نفر در استان بوشهر 0.8 تخت بیمارستان وجود داشت در صورتی که میانگین کشور 1.4 بود.

وی با اشاره به برکات طرح تحول تاکید کرد: در این زمان مجموع تخت در استان بوشهر به 1.4 و میانگین کشوری به 1.6 رسید. با ایجاد ساخت دو بیمارستان 17 شهریور و اتمی بوشهر به میزان 2.2 می رسد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان در این نشست گفت: با ایجاد خانه مشارکت های سلامت مردمی می توانیم در ارتقا سلامت مردم موثر باشیم و لزوم بر این است که دغدغه سلامت را در اولویت قرار داد.

ماریا خویش دوست اظهار داشت:

وی افزود: خانه مشارکت‌ های سلامت مردمی متشکل از سمن‌ ها و صنف‌ ها هستند که استان بوشهر تنها استان در کشور است که خانه مشارکت‌ های مردمی در تمامی شهرستان‌ های آن تشکیل‌ شده است.

رییس خانه مشارکت های مردمی شهرستان دشتستان ، حسین کمالی  در این نشست بیان کرد: هدف خانه مشارکت های مردمی، برقراری ارتباط بین سیاست‌ گذاران سلامت و مردم و در راستای ارتقای سلامت جامعه است.

حسین کمالی خاطر نشان کرد: با بوجود اینکه خانه مشارکت های مردمی در کشور نو بنیاد است، بخشی از فعالیت های خانه مشارکت را اینگونه بیان کرد: 28 تیرماه 96 اولین انتخابات خانه مشارکت، 11 شهریور ماه 96 انتخابات استانی خانه مشارکت برگزار شد، 13 آذر ماه 96 مشکلات حوزه سلامت دشتستان را احصا و به دانشگاه علوم پزشکی اعلام کردیم. در ادامه به دیگر فعالیت های خانه مشارکت مردمی پرداخته شد.

 

 انتخابات دومین دوره ریاست خانه مشارکتهای مردمی  با حضور پرشور و بی نظیر ،  گروهی از صنفهای مختلف ، ثمن ها  و آحاد مردم  برگزار شد  و حسین کمالی با اکثریت آراء برای دومین بار  به مدت 2 سال بعنوان به عنوان  رییس خانه مشارکتهای مردمی شهرستان دشتستان انتخاب گردید.

 

انتهای خبر / س.غ /3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 


کلمات کلیدی:
    خانه.مشارکت‌های.مردمی     دکتر.حیدرعزیزنژاد     دکتر.عیسی.صفوی     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   25 آبان 1398

تعداد بازدید:   ۱۸

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >