همزمان با فرا رسیدن هفته اطلاع رسانی ایدز انجام گرفت:
استقرار آمبولانس اورژانس اجتماعی به مدت 7 روز در سطح شهر های دشتستان

10 آذر 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: ایدز معضلی پزشکی بهداشتی است که ابعاد اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی آن بسیار گسترده می باشد و با مستقر کردن اتوبوس ایدز در مناطق حاشیه شهرها به شناسایی موارد جدید بیماری ایدز کمک کنیم

ماریا خویش دوست در گفتگوی با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، افزود:  واحد بیماریهای واگیر ستاد شهرستان ،  با همکاری اداره بهزیستی برازجان ،به منظور ارتقاء آگاهی مردم جامعه در خصوص بیماری ایدز، اقدام به مستقر نمودن آمبولانس اورژانس اجتماعی به مدت 7 روز در مناطق حاشیه شهر برازجان ،آبپخش وحدتیه و سعدآباد نموده است.

ماریا خویش دوست تصریح کرد:، آمبولانس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی  با هدف آموزش و معرفی ویروس HIV و کاهش ترس مردم در سطح شهر برازجان  مستقر شده است .

خویشدوست خاطر نشان کرد:  در این اتوبوس‌ها، قرار است از افرادی که در مراجعه به اتوبوس ایدز خوداظهاری می‌کنند، تست رایگان گرفته و جواب آن نیز در زمان 10 تا 20 دقیقه به آنها اعلام شود.

وی تصریح کرد: در مراکز ترک اعتیاد در بخش خصوصی و دولتی شهرستان  برای مراجعین آزمایش HIV توسط کارشناسان دوره دیده ا نجام میشود.

وی همچنین اظهار کرد : یکی از راهبردهای اساسی که مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت دنبال می‌کند، آزمایش اچ‌آی‌وی، برای کسانی است که داوطلب این کار هستند و هدف این است که شرایطی فراهم شود تا افراد دسترسی بیشتری به این آزمایش‌ها داشته باشند و همچنین  آزمایش‌هایی که از مراجعه‌کنندگان گرفته می‌شود، قابل اطمینان است و با کیت‌های تشخیصی سریع انجام می‌شود و تمام اطلاعاتی که از افراد به دست می‌آید، محرمانه است.

انتهای پیام/ 3030/س.غ


کلمات کلیدی:
هفته.ایدز     آمبولانس.اورژانس.اجتماعی     شهرستان.دشتستان     ماریا.خویش     دوست    

تاریخ بروز رسانی:   10 آذر 1398

تعداد بازدید:   ۱۶

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >