معاون اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
خدمت رسانی به جامعه عشایری بهبود می یابد

25 دی 1398
معاون اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، خانم دکتر معصومه در بازدیدی که از مناطق عشایر نشین بخش ارم و بوشکان داشت، تاکید کرد: خدمت رسانی به جامعه عشایری بهبود می یابد

دکتر معصومه اسماعیلی گفت:  توجه به   توسعه زیرساختهای بهداشتی و درمانی مناطق کمتر برخوردار از سیاستهای مهم وزارت بهداشت می باشد .

وی افزود: با توجه به شرایط خاص منطقه و پراکندگی و پراکندگی چادرهای عشایری به علت بافت گیاهی منطقه و اینکه اکثر محل های اسکان عشایر در محدوده 6 کیلومتری خانه های بهداشت می باشند و خدمات توسط بهورزان شاغل در آن خانه ها جهت عشایر داده می شود

راه اندازی خانه بهداشت جدید با جذب بهورز جدید جهت خدمت رسانی بهعشایر که در محدوده تعریف شده خانه بهداشت نمی باشند نیاز به بررسی های کارشناسی بیشتری دارد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ، ماریا خویش دوست  گفت: تمامی  جمعیت عشایری شهرستان دشتستان شناسایی شده و پرونده الکترونیک سلامت برای آنها تشکیل و خدمات بهداشتی مورد نیاز کودکان کمتر از 5 سال و مادران باردار برای عشایر ارائه شده و  آموزش و مراقبت از سایر گروه های سنی مانند جوانان، نوجوانان، میانسالان وسالمندان نیز توسط  تیم سلامت هرساله با ورود عشایر به مناطق عشایر نسین شهرستان انجام میشود.

ماریا خویش دوست اظهار کرد: ، جلسه  شورای عشایر و بهداشتی بخش ارم و بوشکان با حضور معاون اجرایی و مدیر گروه ارتقاء شبکه معاونت بهداشتی و کارشناس مسئول  واحد هماهنگی و گسترش دشتستان و  همچنین مدیر کل امور عشایر استان و رییس امور عشایر شهرستان در خصوص محل استقرار خانه بهداشت سیار عشایری ، نحوه ارائه خدمات با توجه به پراکندگی جمعیت ، تعداد نیروهای مور نیاز جهت پوشش وارائه خدمات مطلوب برگزار شد .

خویش دوست تصریح کرد: در این شورا  با توجه به ضوابط و دستوالعملهای ساماندهی ؛ به ارائه خدمات به جمعیت عشایر بر جذب حداکثری نیروهای مورد نیاز از جمعیت عشایر و استقرار فضای مناسب به صورت کانکس یا چادر تاکید گردید.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار کرد: بازدیدی  توسط  اعضای شرکت کننده در شورای عشایری از مناطق عشایرنشین  بخش ارم و بوشکان و نحوه ارائه خدمت و پراکندگی جمعیت انجام گردید.

انتهای پیام/ 3030/س.غ

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 


کلمات کلیدی:
بازدی.عشایر.دشتستان     دکتر.معصومه.اسماعیلی     ماریا.خویشدوست     معاونت.اجرایی        

تاریخ بروز رسانی:   2 بهمن 1398

تعداد بازدید:   ۳۱

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >