فرماندار شهرستان دشتستان:
همکاری در برگزاری کلاسهای آموزشی در حوزه سلامت باید در اولویت نهادها قرار گیرد

29 دی 1398
دومین کارگروه سلامت و امنیت غذایی با حضور فرماندار و اعضای کارگروه با محوریت همراهی و همدلی کلیه دستگاهها جهت اجرایی شدن مصوبات ، جمع بندی مطالب و مصوبات جلسه در شهرستان دشتستان برگزار شد.

فرماندار دشتستان مهندس فتح اله نوروزی  در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان گفت: کارگاه های آموزشی در راستای اطلاع رسانی به مردم در حوزه سلامت با هماهنگی بخشداری و دهیاری در مناطق مختلف شهرستان بخصوص در مناطق روستایی  برای آگاهی بیشتر افراد جامعه برگزار شود.

فتح اله نوروزی  با تاکید بر سلامت آب شرب دشتستان اظهار کرد: کلر زنی ها باید  به صورت دقیق انجام شود و آب سالم مورد استفاده مردم قرار گیرد.

نوروزی با بیان اینکه به انجمن خیرین سلامت توجه بیشتر شود، گفت: با تقویت  انجمن خیرین سلامت ، ارائه  خدمات تخصصی در  حوزه بهداشت و درمان ارتقاء می یابد و شهروندان می توانند از خدمات مطلوبی بهره مند شوند. 

فتح اله نوروزی با اشاره به وجود قلیان در پارک ها و به خطر انداختن سلامت مردم، بیان کرد: در چهارچوب قانون و مقررات می توان اقدام کرد و خوشبختانه نیروی انتظامی و دادستانی با بازرسان شبکه بهداشت و درمان همراهی می کنند.

وی همچنین گفت: وضعیت حصار کشی و پروژه های تجمیع سایت های دفن در اولین کارگروه پسماند شهرستان باید بررسی  و و گزارش آن به فرمانداری ارسال گردد.شوند

دبیر کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان دشتستان، ماریا خویش دوست با اشاره به اینکه در سال 98 تعداد 15 دکه مواد غذایی از طرف صنف به شبکه بهداشت و درمان معرفی شده است، اظهار داشت: از این 15 تعداد فقط پنج تعداد از این دکه ها توانسته اند مجوزهای بهداشتی را دریافت دریافت کنند.

ماریا خویش دوست بیان کرد: معرفی همه دکه های مواد غذایی و برخورد با دکه های فاقد مجوز از طرف اتاق اصناف و شهرداری ها باید پیگیری  و گشت مشترکی با حضور نمایندگان شهرداری ، اتاق اصناف ، شبکه بهداشت ، نیروی انتظامی و صنعت و معدن جهت بررسی وضعیت دکه های مواد غذایی در اسرع انجام خواهد شد.                                              .  

وی با اشاره به استفاده از قلیان در فضاهای عمومی، افزود: تاکنون بیش از چهار مورد تعطیلی مکان کسب به دلیل عرضه قلیان انجام شده است.

در این کارگروه از ادارات همکار و فعالین بسیج ملی کنترل فشار خون و نیروهای سپاه پاسداران جواد الائمه شهرستان دشتستان در خصوص آموزش و امحاء قرص برنج در کارگاه های سنتی و خانگی توسط رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با اهدای لوح  تقدیر بعمل آمد .

انتهای پیام/ 3030/س.غ

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 


کلمات کلیدی:
فرماندا.دشتستان     مهندس.فتح     الله.نوروزی     ماریا.خویشدوست     کارگروه.سلامت    

تاریخ بروز رسانی:   2 بهمن 1398

تعداد بازدید:   ۳۰

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >