۲۸ واحد صنفی در شهرستان دشتستان به علت رعایت نکردن موازین بهداشتی پلمپ شدند

18 اسفند 1398
رییس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دشتستان گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از انتقال ویروس کرونا ؛۲۸ واحدصنفی به علت رعایت نکردن ضوابط و مقررات بهداشتی ابلاغی ستاد مبارزه با کرونا از روز پنجشنبه گذشته تا کنون تعطیل شدند.

ماریا خویش دوست در گفتگوی با روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان دشتستان افزود: با تشدید نظارت بازرسان بهداشت محیط و همکاری نیروی انتظامی  و اتاق اصناف ۲۳ نانوایی ؛ ۴ تصفیه آب و یک کارگاه شیرینی پزی تعطیل و به مقامات قضایی شهرستان معرفی شدند.

خویش دوست تصریح کرد: جهت جلوگیری از ازدحام مردم در جلو نانوایی های دیگر؛ نانوایی ها بعد از دو روز تعطیلی با اخذ تعهد محضری مبنی بر رعایت موازین بهداشتی و کسر سهمیه آرد در ماه آینده بصورت موقت بازگشایی میشوند.

وی تاکیدکرد: در صورت تکرار تخلف و تعطیلی مجدد ؛ هیچ کدام از واحدهای صنفی  متخلف تا اطلاع ثانوی بازگشایی نخواهند شد .

رییس شبکه بهداشت ودرمان دشتستان تصریح کرد: نانوایی ها ضمن رعایت بهداشت فردی و استفاده از لباس کار ؛ ماسک و کلاه،  ملزم به استفاده از یک نفر بعنوان دخلدار می باشند.

ماریا خویش دوست در خصوص مراکز اب تصفیه گفت: مردم به هیج عنوان اجازه ندارند نسبت به آبگیری و دست زدن به نازل ها اقدام کنند و طبق مصوبه کمیته پدافند غیر عامل شهرستان ، وظیفه متصدیان آب تصفیه کن ها میباشد.

رییس شبکه بهداست ودرمان دشتستان از شهروندان خواست : جهت پیشگیری از انتقال ویروس کرونا و حفظ سلامتی خود و خانواده هنگام خرید با استفاده از دستگاه کارت خوان شخصا کارت بکشند و اجازه دهند عملیات بانکی توسط متصدی انجام شود.

خویشدوست با تاکید بر این  که در بحث سلامت مردم ذره ای اغماض نخواهیم کرد، از  شهروندان خواست موارد تخلف را به شماره ۱۹۰ اعلام نمایند.

# کرونا را شکست می دهیم

انتهای پیام/س.غ/3030


کلمات کلیدی:
پلمپ-نانوایی     بیماری.کرونا     شهرستان.دشتستان     بازرسان.بهداشت.محیط     ماریا.خویشدوست    

تاریخ بروز رسانی:   20 اسفند 1398

تعداد بازدید:   ۳۹

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >