دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر:
مقابله با شیوع ویروس کرونا نیازمند عزم و همکاری همه آحاد مردم است

20 اسفند 1398
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: مقابله با شیوع ویروس کرونا نیازمند عزم و همکاری همه آحاد مردم و سازمان‌ها است.

دکتر سعید کشمیری در نشست با فرمانده سپاه مالک اشتر شهرستان بوشهر اظهار داشت: شیوع کرونا مثل هر بیماری اپیدمی دیگری تعداد زیادی از افراد جامعه را درگیر می‌کند و فراز و فرودی دارد که باید آن را پشت سر گذاشت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان بسیج مستضعفین و وزارت بهداشت برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در کشور تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی از اعلام آمادگی سپاه مالک اشتر شهرستان بوشهر استقبال می‌کند.
فعالیت برای مقابله با ویروس کرونا باید بر اساس نقشه راه باشد
وی با بیان اینکه هرگونه فعالیت برای مقابله با ویروس کرونا باید بر اساس نقشه راه مشخص، علمی و اصولی باشد گفت: نکته کلیدی در زمینه ویروس کرونا شکستن زنجیره انتقال این ویروس است.
دکتر کشمیری با تأکید بر اینکه مردم باید بیماری را جدی بگیرند، بیان کرد: ما می‌توانیم با رعایت نکات بهداشتی و توصیه‌ها، زنجیره انتقال ویروس را در استان بشکنیم.
وی ادامه داد: بی‌توجهی ما باعث می‌شود ویروس وارد بدن شود، بنابراین باید دست‌ها را مرتب شست، فاصله را رعایت کرد، بیماران به‌موقع مراجعه کنند و کسانی که با بیماران در ارتباطند ماسک بزنند، مردم در خانه بمانند، سفر نروند و خرید را محدود کنند تا از انتقال ویروس پیشگیری شود.
فرمانده سپاه مالک اشتر شهرستان بوشهر نیز گفت: سپاه مالک اشتر شهرستان بوشهر آمادگی هرگونه همکاری در مهار کرونا است.
سرهنگ غلامرضا شهابی اظهار داشت: مجموعه سلامت را خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا است و امیدواریم با ایثار و درایت کارکنان مجموعه سلامت، بیماری کرونا هر چه زودتر در کشور و استان بوشهر مهار شود.
وی تصریح کرد: مجموعه بسیج با استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی و به‌کارگیری نیروهای بسیج، برای هرگونه مشارکت در زمینه‌های بیماریابی، گندزدایی، نظارت، تولید و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده و اعزام نیروهای خدمت رسان اعلام آمادگی می‌کند.
فرمانده سپاه مالک اشتر شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: سپاه شهرستان بوشهر در بحث تأمین نیروی انسانی در صورت نیاز به ضدعفونی و گندزدایی در سطح خیابان‌ها، اماکن دولتی، مدارس و بیمارستان‌ها در کنار دانشگاه علوم پزشکی و سایر دستگاه‌ها اعلام آمادگی کامل می‌کند تا عملیات ضدعفونی و گندزدایی را انجام دهد.


انتهای پیام/م.غ

                                            

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/HzzIE1d3Lz6I2zPY5dlu7T


 

 

                        


 

 1023

 


کلمات کلیدی:
    نشست     فرمانده.سپاه     دکتر.سعید.کشمیری        

تاریخ بروز رسانی:   20 اسفند 1398

تعداد بازدید:   ۲۷

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >